Polizei Set

Od Majorette sme tu mali zatiaľ iba jeden 5 set. Bol to 4×4 SUV. Dnes tu máme Policajný set, ktorý nájdete exkluzívne v sieti obchodoch Muller. U nás je teda nezohnateľný, musíte ísť za hranice. Je vyhotovený vo farbách nemeckej polície.

Začnime pekne po porade, Volkswagenom Crafter. Tento konkrétny kus má ako bonus akustickú a svetelnú signalizáciu. Tá sa aktivuje stlačením zadnej nápravy alebo jednoduchšie zatlačením o strechu autíčka. Pri týchto dodávkach to nie je samozrejmosť, pretože k dispozícii máme aj inú verziu a tá efekty neobsahuje. Nadstavba na streche je vyhotovená z plastu, čo sa však dá pochopiť. Model je vyhotovený v celkom dobrej kvalite, lakovanie nie je zbytočne hrubé, tým pádom vyznejú hrany na karosérii. Zaujímavosťou je absencia interiéru, čo výrobca kamufluje použitými tmavými oknami. Ešte dodám že autíčko je vyhotovený v reálnej mierke 1/64.

Vedľa parkuje diaľničný stíhač Mercedes-AMG GT v mierke 1/60. Ani v tomto prípade nie je modelu čo vytknúť. Kvalita lakovania a polepov je výborná. Nič nie je mimo, ani netrpí potrhaním, či nedostatkom farby. Cez otvárateľné dvere môžeme nazrieť aj do interiéru, ktorý vyzerá zaujímavo. hlavne stredový tunel, kde sú viditeľné aj ovládače. Poteší funkčné odpruženie.

Stredným dopravným prostriedkom je Eurocopter EC145. Dnes už vyrábaný pod názvom Airbus Helicopters H145. Nový názov nájdeme aj pod vrchným rotorom. Sfarbenie je veľmi podobné reálnym helikoptéram v službách Nemeckej polície.  Dokonca aj registračné číslo na zadnom chvoste. Upozorňujem na plastové lyžiny. Tie som musel trochu narovnať, pretože vrtuľník  sa prevažoval na zadnú časť. To je podľa mňa najväčšie mínus. Menším nedostatkom je zlé usadenie predného okna. Má menšiu vôľu, avšak nemá snahu vypadnúť. Či sa jedná o anomáliu alebo bežnú vec neviem, ak sa nám dostane viac týchto vrtuľníkov do rúk, tak to zistíme. Niekomu môže prekážať, že vrtuľník je pomerne malý voči autám.

Porsche Panamera ma z celého setu zaujala najviac na prvý pohľad. Ale iba na prvý, každým Ďalším pohľadom prišlo sklamanie. Ako prvé, čo mi tam prekáža, je „ťažné“ zariadenie. Pôsobí to tam ako päsť na oko. Prečo ho dodávka na ktorej by vyzeralo v pohode a hlavne logicky nemá, naopak Panamera má? Nech rozmýšľam ako chcem, nenapadá ma odpoveď. Druhá vec sú kolieska. Najprv som si myslel že tie predné sú moc malé. Ale nie, veľkosť by aj bola fajn, len tá medzera medzi blatníkom a kolesom vyzerá ako offroad úprava. V tomto prípade by mi tu odpruženie nechýbalo, uprednostnil by som dizajn než funkčnosť. Zvyšok modelu však vyzerá dobre, najviac sa mi páči predná časť vozidla.  Poteší aj mierka 1/64.

Posledným vozidlom je Mercedes-AMG G63. Jedná sa o úplne ten istý model ktorý je aj v sete 4×4 SUV. Jediným rozdielom je nápis Polizei, namiesto Police. Pochváliť ho musím aj tu, nemám modelu čo vytknúť.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s