International Durastar Michelin

HOME Garáž RecenzieInternational Durastar MICHELIN

História značky Durastar nie je veľmi stará, no je pomerne bohatá na variácie a koncepcie úžitkových vozidiel. Pôvodný koncept týchto vozidiel navrhla spoločnosť Navistar International už v roku 1989. Do roku 2001 bol vyrábaný v podstate v nezmenej podobe. Od roku 2001 prišiel na trh nový koncept, pokračovateľ rady International 4000. V roku 2008 bol názov zmenený na Durastar. Model bol vyrábaný do roku 2018 a našiel široké uplatnenie v záchranných zložkách, ako i v komerčnom sektore. Dnešný model od Greenlight nie je ani tak výnimočný plošinou, ale skôr detailmi a farebným prevedením vo farbách Michelin. Samozrejme, že model je v mierke 1/64.

Model pôsobí naozaj precízne a kvalitne. Množstvo kovových hlavných dielov doplnených o plastové diely v presnej mierke naozaj výrobcovi vyšlo v jeden pôsobivý celok. Lakovanie i nálepky modelu sú dokonalé. Jedinou drobnou chybičkou je žltá farba na bokoch korby, ktorá vykazuje drobné nedostatky pigmentu. Modrá farba akoby chcela prejsť cez žltú farbu. Celému autíčku dominuje z prednej časti masívna maska chladiča v striebornej farbe s dobre vyvedeným logom. Za povšimnutie stoja predné vkladané svetlomety s doplnenou oranžovou farbou ukazovateľov smeru jazdy.

Jetpack

Po obvode celého vozidla nájdete veľa detailov. Na korbe nájdete peknú protišmykovú úpravu korby s navijákom a natiahnutým lanom. Pod korbou, z bočnej strany úžasné chrómové skrine na uloženie potrieb. Taktiež výstražné svetlo a krásne chrómové disky, na ktorých sú obuté gumené pneumatiky s dobre výrazným dezénom. Interiér vozidla ponúka množstvo detailov a dobre vyvedených častí kokpitu ako sú sedadlá a palubná doska s množstvom detailov. Taktiež podvozku venoval Greenlight veľkú pozornosť. Troška ma prekvapila predná náprava, ktorá nepôsobí vierohodne.

Aby som celkovo zhrnul veľký model v mierke 1/64. Ide jednoducho o zaujímavý model. Nielenže je naaranžovaný do pekných a pôsobivých farieb, ale krásne doplní nie jednu zbierku. Súčasť mini motoristického sveta doplní dokonale. Prekvapením modelu je i jeho cena, ktorá sa pohybuje okolo 13 EUR. Čo je naozaj pekná cena za takýto skvost. A ako malý darček je k modelu pribalený maskot Michelin.Záverom už chcem len poďakovať eshopu www.arthuro.sk za poskytnutie modelu na recenziu. Daný model si môžete zakúpiť TU.


reklama

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s