BMW Z3

Malé roadstery sú niečo, čo na prvý pohľad nedáva zmysel, a možno ani na druhý, či tretí. Každopádne majú svoje čaro a na ulici vyzerajú ako zjavenie, obzvlášť v dnešnej dobe. BMW vyrábalo roadster Z3 v rokoch 1996-2002. Ťažko povedať či to bolo vďaka úspechu Mazdy a jej MX-5, ale niečo mi hovorí že áno. Roadster zaujal veľmi pekným dizajnom a nepochybne si spravil reklamu aj vo filme s agentom 007. Auto debutovalo s motorom o výkone 87kW, ale neskôr sa dostalo až k výkonu 236kW. V roku 1998 sa dostala do predaja verzia coupé, ktorá ale nebola nikdy plánovaná. Vznikla pracovníkmi BMW, ktorý na nej pracovali vo svojom voľnom čase. Vďaka netradičnému dizajnu odstalo prezývku „teniska“, alebo po česky výstižný názov „botička“.

K modelu od Cararamy som sa dostal náhodou. Jedného dňa som išiel z práce domov a povedal som si že sa zastavím v obchode s automodelmy. Žlté „bávo“ ma zaujalo hneď na prvý pohľad, tak som ho kúpil. Popravde, nikdy som sa s touto značkou nestretol, ani nevidel v obchode.  Ale viem, že medzi zberateľmi je dosť známa.

Model poteší plastovou krabičkou s podstavcom, pričom jednotlivé krabičky na seba zapadajú. Takisto už na prvý pohľad si človek všimne detaily na vozidle. Mňa doslova očarovali. Veľmi pekná žltá farba sa k autíčku hodí. V ponuke mali aj tmavo zelenú, ale tá ma až tak neoslovila. Mieru detailov však oceňujem. Veľmi pekná potlač ako prednej, tak zadnej časti. Navyše je urobená dosť precízne, bez defektov. Tiež pekný kontrast robí béžový interiér, kde opäť nie je núdza o detaily, aj keď bez potlače. Rozhodne potešia aj gumené kolieska. Čo ma však najviac prekvapilo, je podvozok. Miera detailov na mierke 1:72 je parádna. Niektorí výrobcovia by sa mohli priučiť, pretože Cararama ukazuje, že kde je vôľa, tam je cesta.

Tento model ma oslovil na toľko, že rozmýšľal  o prechode na menšie mierky, keďže doteraz som zbieral v drvivej väčšine 1:64 a príbuzné. Dostal ma svojimi detailami a cena je tiež akceptovateľná. Ak náhodou niekde natrafíte na model od tejto značky, tak mu dajte šancu. Možno je článok krátky, ale v tomto prípade, fotky povedia viac :).

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s