MAJORETTE Road Tape

Pri pohľade na novinku od MAJORETTE v podobe pásky imitujúcej cestu sa mi vynára ešte iný názov k recenzii. Pokojne by sme to mohli nazvať “Kde udělali soudruzi z Majorette chybu?”. Vtip je v tom, že samotná značka MAJORETTE ponúka modely prevažne v mierke okolo 1/60 (plus mínus autobus), a samotná páska je pre tieto autíčka primalá. No poteším zberateľov mierky 1/87-1/76. Pre tieto modely je cesta dokonalá. Ja osobne som sa tomu potešil, nakoľko som majiteľom niekoľkých modelov v týchto malých mierkach. Už teraz plánujem tvorbu malej diorámy, kde túto cestu použijem a samozrejme doladím farbami a inými doplnkami.

Páska je dodávaná v priesvitnom blistri s kartou a naviac je ešte stiahnutá fóliou, aby sa po vybalení nerozťahovala, alebo nepoškodila. Výrobca uvádza dĺžku pásky cez 4,5 metra. Samotná úprava pásky je v polomatnej úprave s náznakom štruktúry povrchu vozovky, čo je veľmi dobre pre základ tvorby jednoduchej diorámy. Taktiež sú na páske vytlačené krajnice a stredová, prerušovaná čiara. Ostatné druhy pruhov už si musí modelár doladiť podľa potreby. Lepidlo pásky ideálne drží na neporéznych, hladkých povrchoch. My s juniorom sme nalepili kvôli skúške pásku na klasickú “plávačku” kde páska naozaj držala dokonale a neodliepala sa. Naopak, pri odstraňovaní pásky sa s jemným odporom lepidla stiahla celá dole, bez zanechania lepidla na dlážke a povrch ostal nepoškodený. To asi najviac ocenia naše nežné polovičky :). Trošku nám absentovala pružnosť pásky pri tvorbe zákrut. Ak by výrobca troška pouvažoval o flexibilnejšej páske bolo by to výhodou.

Na fotkách je jasne vidieť rozmer pásky voči rôznym mierkam. Ako som už spomínal mierka 1/64 je na túto pásku priveľká (čierny Mustang). Ideálna mierka je 1/87 (biele Lambo a zelené Porsche). Dokonca i červený Land Rover v mierke 1/76 je ešte znesiteľný pre veľkosť pásky. Ale tešíme sa na dobu, kedy cez vianočné sviatky začneme s juniorom robiť drobné diorámy do našej zbierky. Myslím si, že mierka 1/87 sa nám doma rozrastie. Záverom tejto krátkej recenzie chcem jasne povedať jeden fakt. Páska je určená predovšetkým pre deti od troch rokov a myslím, že im veľkosť pásky problém robiť nebude. Ich fantázia, ktorú už dospelý človek postráda, nájde veľké možnosti využitia (maminky, tešte sa, kde všade pásku nájdete). My s juniorom pár kúskov isto polepíme po dome.

Radi by sme chceli poďakovať spoločnosti Simba Toys CZ, spol. s r.o. a jej zamestnancom za ústretovosť, a ochotu podieľať sa spolu na tvorbe tohto článku. Spoločnosť je oficiálnym dovozcom značky Majorette pre Slovenskú i Českú republiku. V sortimente Simba Toys CZ, spol. s r.o. nájdete mnoho iných známych produktových značiek ako napríklad Dickie a pod… Veríme, že i touto cestou budeme môcť pre vás prinášať do budúcna horúce informácie o novinkách z dielne Majorette. Viac o produktoch spoločnosti Simba Toys CZ, spol. s r.o. nájdete na ich stránke https://www.simbatoys.cz/


Zberateľské modely

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka


Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s