MB TRAC 1800 Intercooler

MB Trac 1800 Intercooler bol najvýkonnejším traktorom z rady MB Trac od Mercedes Benz s výkonom 180 koní. V roku 1990 boli zákazky vybavované do 4 mesiacov a dopyt po traktore bol značne veľký no nie dostatočný, a nečakané ukončenie výroby v roku 1991, ukončil sen, mať od Mercedesu traktor pre nie jedného poľnohospodára. Celkovo bolo vyrobených 190 kusov. Celková váha stroja bola 6320kg a maximálnu rýchlosť dosahoval 40km/h po spevnenej komunikácii.

Do rúk sa mi dostal model TRAC 1800 od SIKU v mierke 1/87 a musím povedať, že na tak malý model a prevažne určený pre deti od 3 rokov má na sebe nie málo detailov a celkové prevedenie je pomerne realistické. Hlavná časť modelu ako je motorová konzola, zadné blatníky a spodná časť kabíny je kovová. Taktiež disky kolies sú kovové, mimochodom pekne vyvedené a dobre znázornenie upínacích skrutiek kolies ma zaujali ako detail zvýrazňujúci realistickosť modelu. Iné to už bolo však pri detailoch ako je kabína, výfuky a interiér. Tu už sa bavíme o plastových odliatkoch, ktoré sa výrobca snažil prispôsobiť realistickému vzhľadu no musel prihliadnuť na ich veľkosť (masívnosť),aby boli bezpečné pre deti. No i tak model pôsobí realisticky. Rád by som vyzdvihol i prevedenie nálepiek, ktoré sú na dobrej úrovni, no za nimi už troška zaostáva kvalita nástreku bledo zeleného laku, ktorí sa mi javí ako málo pigmentový. Na ostrých detailoch stiekol a nevytvoril dostatočnú hrúbku farby. Naopak tmavo zelený nástrek je dokonalý a na každom mieste prekryl všetky časti tak ako mal.

Ešte sa troška pokochajme interiérom. Samotná kabína sa dá opatrným spôsobom demontovať bez nutnosti použitia náradia. Hnedý interiér ponúka pár detailov, ktoré nám navodia obraz reálnej predlohy interiéru. No i tu platí pravidlo, žiadne drobné diely, všetko masívne. Na samotný koniec recenzie som si ponechal podvozok. Ten nám bohužiaľ okrem čítania neponúka nič. Dokonca ani pneumatiky nie sú podľa reálnej predlohy.

Celkovo túto hračku pre veľkých i malých hodnotím ako štandard a priemer pre Low End modely. Nejde priamo o zberateľský model, no ja osobne ich pár v zbierke mám a Intercooler k nim pekne zapadne. Čo tam po tom, že je to pre deti od 3 rokov, len tá cena sa mi zdá byť troška prehnaná.

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s