Mazda REPU 1965

Sľúbili sme vám pred nedávnom krátku recenziu na nenápadný no veľmi zaujímavý model Mazdy Repu z dielne HotWheels. Pre mnohých je nenápadná, ale jej prepracovanosť a množstvo grafických detailov radí túto “mazdičku” medzi vyššiu triedu HotWheels autíčka. Len pre zaujímavosť. Táto verzia a to i vrátane farebného prevedenia sa vyrába v dvoch prevedeniach líšiacich sa len použitím diskov kolies a to COPR5 a DD8. Náš model je osadený kolieskami DD8 so zlatým lemom. Mazda je prvým modelom z desať dielnej série 2018 HW HOT TRUCKS. (Jej kompletný zoznam prinesieme neskôr.)Skelet autíčka je pomerne slušne vyvedený a ryhovanie detailov je na dobrej úrovni. Nezaznamenali sme žiadne veľké nedostatky. Lak autíčka v červenej farbe dobre kryje i na ostrých hranách a nenesie známky slabej pigmentácie. Pod drobnohľadom však možno nájsť niektoré nedostatky vo forme zle vybrúsené miesta na rovných plochách ako je kapota a strecha. Tu sa lak prejavuje ako poproskaný. Nejde však o nič, čo by bežnému oku malo vadiť. Množstvo priznaných detailov počnúc prednou maskou sprevádza i bočné línie autíčka cez korbu až po zadné čelo. Mimochodom, zadné čelo korby považujeme asi za najkrajšiu časť modelu. Možno by malo autíčko v poličke stáť “zadkom” k vám.

101218_1243_MazdaREPU194.jpg

101218_1243_MazdaREPU195.jpg

Množstvo potisku na autíčku znásobuje jeho realistický výraz. Začneme výpočtom na jeho zadnej korbe, čo sme už spomínali ako najprepracovanejšiu časť modelu. Zadné svetlá, vrátane loga MAZDA i reklamným sloganom Rotary Power ktorí používa YOKOHAMA sú detailne prepracované a bez viditeľných nedostatkov. Celé toto znásobuje i dvojica pántov zadného čela korby. Bočná línia autíčka je osadená športovým čiernym stroj stripom s nápisom YOKOHAMA. Taktiež ukazovatele smeru jazdy sú dobre vyvedené i keď by sme skôr povedali, že ide o zlatú farbu ako oranžovú. Za povšimnutie stoja i kľučky na dverách. Kabína je osadená jemne dymovým “presklením”.

101218_1243_MazdaREPU198.jpg101218_1243_MazdaREPU197.jpg101218_1243_MazdaREPU196.jpg

reklama na recenzie

Interiér autíčka je v čiernej farbe s detailmi, ktoré sú pre HW už bezo zmien niekoľko rokov. Ale naznačujú ako reálne môže vyzerať originálny kokpit auta. Volant samozrejme plný… Korba autíčka je zložená z dvoch častí. Páčilo sa nám, že ložná plocha autíčka nie je z rovnakého čierneho plastu ako je podvozok a interiér autíčka, ale je v peknej antracitovej farbe. Taktiež ryhovanie podlahy a pár detailov korby poteší. Naozaj sa HW pohralo s touto Mazdou.

101218_1243_MazdaREPU199.jpg

Podvozok autíčka je odliaty z čierneho plastu s detailmi podvozku, ktoré nemajú dostatočnú mieru ostrosti a splývajú. No i tak si môžete povšimnúť hlavne pri prednej náprave pár detailov prednej nápravy i spodnej časti motoru. V zadnej časti je dominantným prvkom výfuk s dvojitou koncovkou. Taktiež bohužiaľ zanika vplyvom nedostatočnej hĺbky a ostrosti formy.

101218_1243_MazdaREPU1910.jpg

Celkovo hodnotíme autíčko ako vydarené a vo veľkej miere porazí i o mnoho atraktívnejšie modely HotWheels, ktoré bohužiaľ nemajú množstvo detailov ako REPU. Našli sme i pár nedostatkov,a le tie berieme už ako štandard HW a preto pri celkovom hodnotení známky už toľko v tejto kategórii modelov 1/64 nehrajú roľu. Celkovo hodnotíme Mazdu 4 bodmi z piatich. Hlavne kvôli zadnému čelu.

Hodnotenie : 4/5

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s