MAN TGX XXL / CLASS XERION 5000

HOME – POCKET CARS – MAJORETTETRANSPORTER – MAN TGX XXL / CLASS XERION 5000

Ostali sme prekvapený a myslíme to v dobrom. Množstvo výrobcov začalo vyrábať ťahače a pracovnú techniku v mierke okolo 1/87. MAJORETTE neostalo bokom a vytiahlo na nás naozaj ťažký kaliber. Veľmi príjemne na nás pôsobil celý set obsahujúci ťahať MAN TGX, trailer FLIEGL a traktor CLAAS XERION 5000. Ťahač by si zaslúžil lepšie lakovanie, ale tento drobný nedostatok je vyvážený množstvom detailov a dobre navrhnutým interiérom. Naopak Traktor CLAAS je smršť detailov, pohyblivých častí a kvalitným lakovaním. Nápravy sú výkyvné a centrálny otočný kĺb je pohyblivý. Trailer FLIEGL je prevažne vyrobený z plastu, má sklopnú zadnú rampu uľahčujúca nakladanie. Trailer má i sklopné podporné nohy keď je ťahač vypojený. I tu však výrobca použil kov. Centrálna konzola ktorá drží tri nápravy je z kovu. Celý set tak v rukách pôsobí nielen dobrým spracovaním ale i väčšou váhou. Ak môžeme poradiť, tento set od MAJORETTE si rozhodne nenechajte ujsť.

We were surprised and we mean it well. A number of manufacturers began to produce tractors and work equipment on a scale of about 1/64. MAJORETTE did not stay aside and pulled a really heavy caliber on us. The whole set containing the MAN TGX towing, the FLIEGL trailer and the CLAAS XERION 5000 tractor had a very pleasant effect on us. The tractor would deserve better painting, but this small drawback is balanced by the amount of detail and well-designed interior. On the contrary, the CLAAS tractor is a whirlwind of details, moving parts and high-quality painting. The axles are pivotable and the central swivel joint is movable. The FLIEGL trailer is mostly made of plastic, it has a folding rear ramp for easy loading. Here, too, the manufacturer used metal. The center console that holds the three axles is made of metal. The whole set in the hands looks not only good workmanship but also more weight. If we can advise, definitely do not miss this set from MAJORETTE.

MAN TGX XXL

Kat. Číslo – REF: 0622
Mierka – Scale: 1/87
Rok – Year: 2020

CLAAS XERION 5000

Kat. Číslo – REF: 208B
Mierka – Scale: N/A
Rok – Year: 2020

Trailer FLIEGL

Kat. Číslo – REF: R624
Mierka – Scale: 1/87
Rok – Year: 2020


Za podporu a sponzorovanie rubriky POCKET CARS ďakujeme spoločnosti SIMBA TOYS CZ, s.r.o. / We thank SIMBA TOYS CZ, s.r.o. for support and sponsorship of the POCKET CARS section.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s