FORD RANGER 2016 (1/40/Maisto)

HOME – GARÁŽ – RECENZIE MODELOV – FORD RANGER 2016

Tento model som objavil náhodou, bez toho aby som o jeho existencii čo i len tušil. Novinky od Maisto u nás veľmi nie sú, a ak áno, väčšinou v mierke 1:24. Ak by nebol vyložený úplne vpredu na regáli, tak o ňom neviem. Ihneď som poslal fotku kamarátovi, ktorý zbiera Falken modely, obehol 4 hračkárstva, a nenašiel ho. Každopádne je to príjemné prekvapenie. I discovered this diecast by accident. I had no idea that diecast like this exist. There are not many news from Maisto in my country. And if they are, mostly in 1/24 scale. If it was not placed at the front of the shelf, i don’t know about it. I immediately sent a photo to a friend, which is collecting diecasts with Falken livery. He went to four toy shops, and found nothing.

Po vybalení som bol príjemne prekvapený. Lakovanie je naozaj kvalitné. Síce miestami presvitá zelená farba pod modrou, ale nič strašné to nie je. Nelakovaná časť je akurát na vnútornej strane dverí, za tú cenu to je trochu škoda. Kapota spolu s kabínou je z kovu, zatiaľ čo korba z plastu. Na prvý pohľad to ale nie patrné. Oceňujem vylisovaný nápis Ranger na zadnom čele. Nápisy sú tiež kvalitné, s ostrými hranami. Pekným doplnkom sú vkladané svetlá na oboch stranách vozidla. After unpacking i was nicely surprised. Painting is good, well to be honest, on some places is green color visible through blue color, but it’s nothing terrible. Unpainted palce is on inner side of the doors, what’s shame for that prize. Front part of the vehicle including bonnet and cabin is made of metal. Rear part is plastic, but it’s not recognized on the first sight. I appreciate the embossed Ranger inscription on the back doors. Tampo is good, with sharp edges and without damage.Applause for the embedded lights on both sides of the car.

Podvozok je jednoduchý, len s naznačeným odpružením a kardánmi. Škoda že odpruženie nie je funkčné, alebo aspoň tak, ako to má Hot Wheels. Mne osobne to tam chýba.  Plusové body model zbiera aj za pneumatiky. Tie majú hlboký dezén a nápis Falken je nepotrhaný. Cena 9€ je podľa mňa trochu veľa, ale lacnejšie ho na našom trhu pravdepodobne nezoženiete. Čo sa týka samotného výzoru, nie je veľmi čo vytknúť. Chassis of the vehicle is simple, with indicated suspension and cardans. Shame that’s suspension isn’t working. It would be enough if it worked like Hot Wheels. Points for tyres, pattern is very good and deep, also Falken sign is without damage. Only bad thing on this diecast is prize. On our market it is 9€. Model looks great, and if you are collecting Falken livery or race liveries, then buy it.


Prosím venujte pár sekúnd nášmu prieskumu o tom čo si myslíte o tomto článku. Zozbierané údaje nám uľahčia nasmerovať obsahovosť i typografiu článkov podľa vašich záujmov. Ďakujeme. Please take a few seconds to research what you think of this article. The data collected will make it easier for us to direct the content and typography of articles according to your interests. We thank you.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s