1953 Ford Victoria

V roku 1952 prišiel Ford s novou modelovou radou aby mohol konkurovať Chevroletu. Vyrábalo sa niekoľko verzií, od základnej Mainline, po najvyššiu výbavu Customline. V ponuke boli dve motorizácie. Slabší šesťvalec s výkonom 75kW a silnejšia V8 s výkonom 82kW. V roku 1953 oslavovala značka Ford 50 rokov od založenia. Všetky modeli z roku 1953 mali pamätný volant na počesť výročia. Vozidlá dostali niekoľko noviniek, ako napríklad posilňovač bŕzd, či riadenia. Obe súčasti boli predtým vyhradené pre vozidlá značky Mercury a Lincoln. 

Model od Welly v mierke 1:24 je v prevedení dvoj dverový Hard Top s názvom Victoria. Keď som ho v obchode vyberal, takmer som ho prehliadol, vyzerá veľmi nenápadné v krabici. Rozhodne za to môže aj čierne lakovanie, na ktorom som nenašiel jediný vážny nedostatok. Pri tejto farbe vyniknú chrómované doplnky, ktorých je tu naozaj mnoho, tak ako sa to na americké auto patrí. Myslím že y bolo jednoduchšie vymenovať časti ktoré chrómované nie sú ako tie, čo sú. Masívna predná časť jednoznačne dominuje celému modelu. Dobrý vizuálny dojem dopĺňajú vkladané svetlá a logo výrobcu na kapote. Na bočných stranách lišty nie sú úplne dokonalé akoto pri tomto chrómovanom plaste býva zvykom. Avšak na celkový dojem to až taký vplyv nemá. V zadnej časti vozidla vyniknú vkladané červené svetlá. Čo ma však najviac potešilo ej otvárací kufor. Ten je namiesto otváracej kapoty, čo je príjemná zmena. 

Samozrejmosťou sú otváracie dvere, cez ktoré vidíme dvojfarebne ladený interiér. Konkrétne sedadlá, ktorých vrchná časť je nafarbená na bielo. Opäť detail ktorý musím pochváliť. Vyfarbené sú aj tlačidlá na palubovej doske. V jej strede si môžeme dokonca všimnúť hodiny. Celé to dopĺňa autorádio a nálepka na prístrojovom štíte, imitujúca tachometer. V tomto prípade je predná náprava pevná a nedá sa natáčať. 

Dobový vzhľad dotvárajú chrómované disky s pneumatikami s bielym lemom Na podvozku si dal výrobca záležať. JE možné vidieť rámovú konštrukciu vozidla s listovou zadnou nápravou, či kompletné výfukové potrubie. V zadnej časti dokonca vertikálne umiestnenie rezervy, škoda že to nepokračuje až do kufra, keď už sa otvára. Model naozaj milo prekvapil po vybratí z krabice a za cenu okolo 15 eur sa určite oplatí.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s