Alfa Romeo 33 Stradale

Keď som uvidel chystanú novinku od Hot Wheels, vedel som že to je kúsok, ktorý musím bezpodmienečne mať. Na talianske autá mám slabosť. Obzvlášť na Lancie a Alfy Romeo. Snáď neexistuje človek ktorý povie že autá z Apeninského polostrova nie sú pekné.

Alfa Romeo Tipo 33 Stradale vyniká každou krivkou. Úplne jednoduché línie  vytvárajú dokonalú harmóniu dizajnu. Ak mohlo byť za umelecké dielo vyhlásené Ferrari 250 GTO, táto Alfa by mu mala stáť po boku. Jednoduchý, čistý dizajn, bez rušivých prvkov. V dnešnej dobe prekrivkovaných áut niečo nemysliteľné. Vyrobených bolo len 18 kusov. Prívlastok „Stradale“ znamená cestnú legálnosť.  K pohonu slúžil V8 s obsahom 2.0L a výkonom 169kw. Ručička na váhe sa zastavila na čísle 700.

Vzniklo niekoľko verzií vozidla, evolúcia prebiehala postupne počas výroby. Hot Wheels si vybralo verziu s číslom šasi 75033.110. Nebudem tu model zbytočne obkecávať. Poviem len, že je naozaj nádherný, a pre mňa asi to najkrajšie, čo Hot Wheels v roku 2020 urobilo. Ešte podotknem, pre plnohodnotný zážitok je nutné Alfinku vybrať z obalu.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s