ALPINE A110-50 (1/64, BURAGO)

HOMEGARÁŽRECENZIE MODELOV – ALPINE A110-50

Doby kedy značka BURAGO bola jedna z mála dostupných modelových značiek v bývalom ČSSR je preč. Bohužiaľ s touto dobou postupne zmizla i pôvodná kvalita značky, ktorej model v mierke 1/64 si dnes predstavíme. Musím sa priznať, že i keď sme použili troška kritický úvod. Osobne nám model učaroval, no predovšetkým kvôli jeho predlohe, pretože Alpinky vždy boli a budú, našou srdcovkou.

Hlavnou devízou je samotná predloha autíčka. Závodný špeciál Renault Alpine A110-50 je jednoducho pecka. A niet sa čo diviť. Veď, nielen výzor robí z tohto auta skvost, ale i jeho samotný výkon. Pri váhe 880 kilogramov a použitom agregáte o objeme až 3,5L, dosahuje výkon 440 konských síl (294kW) s maximálnou rýchlosťou okolo 330km/h.

Karoséria

Línie auta nám prišli troška nafúknuté a v spojení s poddimenzovanými kolieskami i troška ale naozaj len troška komicky. Naopak veľkým plusom pre výrobcu sú výrazné znázornenia súčasti karosérie a taktiež i skupinkou vložených plastových dielov. Počnúc prednou kapotou, zadným oknom a tiež i prítlačným dielom model dostal punc zaujímavosti. Asi budeme viac na “zadky”, pretože Alpinka A110-50 ho má naozaj sexy.Lakovanie

Modrá je dobrá. V tomto prípade to platí dvojnásobne. Farba dokonale prekryla všetky časti karosérie a naviac nepôsobí plasticky, či prevrstvene. Výčitkou, ale iba takou drobnou je nanesenie ostatných farieb a printov. Tu by malo BURAGO troška zapracovať. Chýbajúca ostrosť, alebo dotiahnutie kontúr kazilo dojem s celkovej vizáže modelu.

Podvozok a interiér

Ospravedlňujeme sa, ale naozaj nám kolieska prídu na tomto autíčku komické. Neviem kam sa dizajnéri dívali, ale k tak krásnemu autíčku už naozaj mohli doladiť disky. Celý model by bol na úplne inej úrovni. Takže, kolieska vrátane pneumatík sú len lacný plast. To isté platí o podvozku, lepšie povedané placke, na ktorej okrem signovania výrobcu nič iné nenájdete. Azda len na naozaj drobný náznak difúzorov vpredu i vzadu. Keďže je podvozok uchytený skrutkami, dovolili sme si celé autíčko rozmontovať na diely. A dobre sme urobili. Interiér i keď len v čiernej farbe poskytuje naozaj excelentný pohľad na súčasti kokpitu. Spríjemnením bola i odnímateľná ochranná klietka chrániaca posádku vozidla.

Celkové vyhodnotenie? Cez svoje chyby a nedostatky má model u nás príjemné pocity. Ale v tom asi bude aj čaro nostalgickej značky Burago. Vravíme, že je to chýba ak vám tento model chýba v zbierke. Naviac, výrobca model ponúka i v mierke 1/43. Ak sa nám podarí zohnať isto vám ho predstavíme na našich stránkach.


Prosím venujte pár sekúnd nášmu prieskumu o tom čo si myslíte o tomto článku. Meno ani Email nemusíte zdávať ak nechcete. Zozbierané údaje nám uľahčia nasmerovať obsahovosť i typografiu článkov. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s