Biela smršť / Cadillac ATS-V R 2016

Po dlhšej dobe opäť pridáme Horúce Kolesá. Zároveň sa chceme ospravedlniť za oneskorenú recenziu na tento model. No množstvo povinností, ktoré sme museli prekonať za posledný mesiac a pol nám nedovolili uverejniť túto recenziu ako bolo plánované. Predstavíme si pôsobivý model Cadillac ATS-V v športovej verzii, ktorý nás zaujal v širokom výbere ponuky značky HOT WHEELS.

Prednosťou dizajnu ATS-V R v prevedení HW je množstvo detailov karosérie, ale i dobre skopírované línie reálnej predlohy. Ide o závodnú verziu, čo dokazuje i modifikovaná karoséria s množstvom aerodynamických prvkov ako je prítlačné krídlo a množstvo spojlerov. Ako prvé nás zaujalo zadné okno. To je osadené množstvom nitov po obvode i skrz samotné okno. Ďalším zaujímavým prvkom je masívny dopredu vysunutý predný spojler v čiernej farbe a vytiahnuté predné i zadné blatníky. Taktiež predná kapota je jedným z detailov, ktoré budú lákať váš pohľad. Veľké plus u nás dostali predné svetlá, ktoré sú „vkladané“, respektíve sú súčasťou odliatku výplne skiel autíčka. A samozrejme predná maska s malým logom Cadillac. Tiež pekný kúsok, ktorý si zaslúži vašu pozornosť.

Pri skúmaní lakovej úpravy, biela farba dostatočne kryje, ale miestami pôsobí ako prevrstvená. Dobre to je vidieť na zadnom čele autíčka okolo svetiel. Taktiež nálepky považujeme za dobre zvládnuté i keď ich na modely veľa nie je. Dokonca HW zvládlo dobre i prechod nálepiek cez nerovnosti a štruktúru karosérie. Pre nás bola lahôdka v podobe čierneho spodného prahu so striebornou nálepkou CADILLAC za predným kolesom. Dávame palec hore.

reklama

Ak ostaneme pri farbách. Troška nám nesedela farba interiéru. Myslíme kombinácia bieleho laku a nevýraznej červenej farby interiéru. Naviac s modrým presklením. Ale to ide o subjektívny názor. My by sme interiér ladili do šedej farby. Naopak, červená metalická farba, zvýrazňujúca lem disku na kolieskach je dokonalá. Tento prvok je jedným z tých čo vylaďujú športového ducha ATS-V R. Vráťme sa k však ešte k interiéru autíčka. Ak opomeniem nevýraznú farbu celého interiéru. Je celkový dojem s detailov bežný, ako sme zvyknutý u HW. Cez predné čelné sklo je pekný výhľad na množstvo navrhnutých detailov ako sú sedačky, horná strana palubnej dosky. Čo je zaujímavosťou je len jedna sedačka v športovej úprave a zadná priečka. Tá bola zrejme myslená ako ochrana priestoru kabíny proti prevaleniu ak by sa vozidlo v realite preklopilo na strechu.

K neveľkému súčtu nedostatkov modelu by sme chceli pripočítať strohosť podvozku. Na ňom si dizajnéri HW nedali veľmi záležať. Okrem bežného popisu, ktorý si výrobca dáva bežne na modely, nie je na podvozku okrem zadných difúzorov nie je znázornený žiaden iný detail. Záverom vyhodnotíme model ako priemerný ale má svoje klady, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Bude isto ladiť do vašej rozrastajúcej zbierky modelov v mierke 1/64.Prosím venujte pár sekúnd nášmu prieskumu o tom čo si myslíte o tomto článku. Meno ani Email nemusíte zdávať ak nechcete. Zozbierané údaje nám uľahčia nasmerovať obsahovosť i typografiu článkov. Ďakujeme

Všetky fotografie z článku nájdete na našom FLICKR účte.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s