MBX GARBAGE SCOUT – FORD F350

Veľa úžitkových angličákov v zbierke nemáme. O to bola väčšia radosť keď sme pri potulkách v obchodoch našli tento krásny smetiarsky model od MATCHBOX. Predlohou modelu MBX GARBAGE SCOUT je (zrejme) americký automobil FORD F350 (2004). MBX navrhol model vo farbách podobných recyklačnej spoločnosti United Pacific Waste & Recycling Svcs., ktorá tieto vozidlá používa vo svojej flotile smetiarskych aut.

Úvodný dojem

Po vybalení nám vypadlo autíčko, ale i plastový kontajner. Kovový model má krásnu a dokonale nanesenú lakovú úpravu v tmavomodrej farbe. Lak kryje i ostré uhly. Nenašli sme ani miesta ktoré by boli zaliate farbou. Bohužiaľ výhľad do kabíny je znemožnený čiernou nepriehľadnou výplňou okien. Toto drobné sklamanie, vynahradzuje model hneď niekoľkými prednosťami.

Prvou z ich je množstvo detailov, vrátane farebných zvýraznení súčastí karosérie. Na streche kabíny je sústava výstražných svetiel bez farebného zvýraznenia. Korba vozidla je osadená konštrukciou na uchytenie, vezenie a vyklopenie kontajneru. Konštrukcia je síce nepohyblivá, ale kontajner je možné uchytiť na vidly, tak aby neodpadol.

Ďalšou prednosťou je množstvo samolepiek v dobrej kvalite (ocenili by sme lepšiu sýtosť) taktiež dokresľujú realistickejší vzhľad úžitkového vozidla. Ako sme už spomenuli, predlohou bolo sfarbenie ktoré používa spoločnosť United Pacific Waste & Recycling Svcs. založená v roku 2002.Kolieska a podvozok

Plastový podvozok s množstvom detailov, ale predovšetkým výrobných označení je skôr navrhnutý do podoby, aby vyhovoval samotnému modelu a nie reálnej predlohe. Naopak čo sme si mohli overiť, predné kolesá aspoň vyhovujú diskom a  pukliciam používaných na reálnych automobiloch. Kolieska majú hladký dezén. Po vonkajších hranách kolies je naznačený dezén.

Celkový dojem

Ide o zaujímavý úžitkový model. I preto ho považujeme za niečo význačnejšie v našej zbierke. Samozrejme, že nedokonalosti a jednoduchosť podlieha bezpečnosti detí, nakoľko je model určený pre deti od 3 rokov. Ale na konečnom výsledku a dojme to neuberá na atraktivite. Vrelo zberateľom tento angličák odporúčame.

Prosím venujte pár sekúnd nášmu prieskumu o tom čo si myslíte o tomto článku. Meno ani Email nemusíte zdávať ak nechcete. Zozbierané údaje nám uľahčia nasmerovať obsahovosť i typografiu článkov. Ďakujeme

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s