Majorette modely

Tento článok bude trochu netradičný. Predstavíme si totižto rovno päticu modelov od firmy Majorette.  Kebyže mám každému modelu venovať článok osobitne bolo by ich neskutočne veľa postupom času. Medzi výberom v tomto článku nehľadajte nejaké spojenie. Snáď len že všetky sú do terénu, aj keď každé do iného. Predsa len, neviem si predstaviť že s Maybachom pôjde niekto na ryby ako s Dusterom, či nedajbože na rýchlostnú skúšku Rallye Tatry.

Opel Adam R2

Nepoznám inú firmu ktorá by robila Opel Adam okolo mierky 1:64. Faktom je že Majorette verzia je mierka 1:55. Plusom autíčka je jeho sfarbenie, ktoré je inšpirované skutočným rallye vozidlom. Nie je jeho skutočná kópia, ale veľmi podobná. Mínus je zas že nemá otvárateľnú žiadnu časť, čo ma trochu prekvapilo. Myslím ale že niektorí to ocenia. Isté nedostatky sa nájdu, čo je patrné aj z fotiek. Spomeniem napríklad slabšie lakovanie pod dverami kufra, či menšiu chybu pri vodičovom okne.

Audi A1

Veľmi príjemné prekvapenie od Majorette v mierke 1:58. Vzhľad vozidla je opäť inšpirovaný reálnym autom, to je zas inšpirované sfarbením pôvodného Quattra. Veľmi dobre je spracovaná predná časť vozidla, na čom nesú zásluhu aj vkladané svetlomety. Súčasťou autíčka sú otvárateľné dvere, ktoré nám dovoľujú nahliadnúť do interiéru. Paradoxne, keď ho postavím vedľa Oplu, je Audi menšie. Síce je dlhšie, ale je užšie a nižšie. Bod k dobru ale získava za odpruženie, ktoré tu je dosť citeľné.

Mercedes – Maybach G 650 Landaulet

Tento „angličák“ v mierke 1:61 ma upútal na prvý pohľad. Sám neviem prečo, možno kvôli jeho zaujímavej perleťovej, zelenej farbe. Alebo kvôli výborne spracovanej prednej časti s vkladanými svetlometmi. Nie žeby som bol fanúšik triedy G, či nebodaj Maybachu. Pekným spestrením je otváracia kapota, kde však veľa detailov nehľadajte. Je tam len výlisok veka motoru. Že sa jedná o V12 biturbo nám napovedia nápisy po stranách vozidla. Pochvalu si zaslúžia aj zadné svetlá, ktoré nie sú vyvedené v obyčajnej červenej farbe. Akurát si myslím, že mohli zvoliť kolesá v striebornej farbe, čierne sa podľa mňa dosť stratia.

Dacia Duster

Posledné dva modely spojím do jedného, keďže sa jedná len o iné farebné verzie. V tomto prípade sú prevedené v mierke 1:64. V prvom rade musím povedať, že modely sú neskutočne fotogenické a naozaj dobre sa s nimi pracovalo. Osobne sa mi viac páči zelená verzia. Otvárací kufor je na modeloch parádny detail, akurát trochu nedolieha keď je v zatvorenej verzii. V mojom prípade to je viac patrné na hnedej verzii, zrejme záleží kus od kusu. Na zelenej verzii je vyfarbené čierne lemovanie okien, ktoré je ale trochu odfláknuté. Páči sa mi že na Race verziu použili aj iné, offroad, kolieska. Duster je od Majorette celkom vydarený počin, rozhodne odporúčam.

Radi by sme chceli poďakovať spoločnosti Simba Toys CZ, spol. s r.o. a jej zamestnancom za ústretovosť, a ochotu podieľať sa spolu na tvorbe tohto článku. Spoločnosť je oficiálnym dovozcom značky Majorette pre Slovenskú i Českú republiku. V sortimente Simba Toys CZ, spol. s r.o. nájdete mnoho iných známych produktových značiek ako napríklad Dickie a pod… Veríme, že i touto cestou budeme môcť pre vás prinášať do budúcna horúce informácie o novinkách z dielne Majorette.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s