BMW HOMMAGE / MAISTO

Opäť jeden kúsok, čo má rozbúchať srdce nejedného fanúšika automobilov. Opäť jeden sen, ktorí neuzrie veľa zo svojej podoby v bežnom svete. Opäť jeden kúsok na plagáty, ktoré by si v mojej mladosti pýtali kúsok steny v mojej izbe. Trieda BMW s prívlastkom Hommage je predovšetkým štúdiová trieda automobilky z Bavorska. Jej prvky dizajnu či už v exteriéri alebo interiéry vlažne presakujú do sériových automobilov, no kúsok sveta budúcnosti môžete mať aj vy vo svojej zbierke v trošku netradičnej mierke 1/44 od spoločnosti MAISTO.

Ťažko tvrdiť či ide o vydarený, alebo nevydarený kúsok z dielne MAISTO, faktom, ale je, že pôsobí naozaj robustne. Masívne zadné vytiahnuté blatníky spolu s prítlačným krídlom robia z tohto CSL viac okruhový špeciál ako len hračku pre bohatých. Línie autá sú síce zachovalé, ale množstvo detailov ako by zanikalo pod vrstvou laku. Lak je nanesený v dostatočnej hrúbke, problémom je nedostatočne zvýraznenie malých polomerov a uhlov samotnej karosérie. Tento nedostatok je vidieť predovšetkým na prednej maske. Pôsobí ako by sa roztekala vplyvom tepla. Povedzme, že ide o efekt roztekajúcej sviečky. Nálepky a drobné farebné zvýraznenia detailov (mohlo ich byť viac) sú navrhnuté kvalitne. To isté platí i o nálepkách Logo BMW na prednej  i zadnej kapote je dobre viditeľné voľným okom.

Čo sa mi na autíčku páčilo okrem masívnej zadnej časti je podvozok vozidla, ktorý dopĺňa celkový dizajn auta. Po celom obvode časti podvozku vystupujú v matnej čiernej farbe a doťahujú model viac k reálnemu vzhľadu. Pohyblivých časti na vozidle okrem dvier vodiča a spolujazdca budete hľadať márne. Bohužiaľ, odkrívajú nedostatky v lakovaní ‘ala BURAGO‘. Naopak interiér autíčka i keď iba v jednoduchej čiernej farbe je dizajnérom navrhnutý pomerne výrazne a s veľkým množstvom detailov. Predovšetkým volant dominuje svojím vzhľadom celému kokpitu. Sedačky v štýle RECARO vhodné pre rýchlu jazdu by zaslúžili trošku viac doladiť menšie detaily. Ale povedzme si. V cene okolo 5 EUR ide o naozaj za slušný počin výrobcu. Pri pohľade zo ak si odmyslíme časti podvozku ktoré som už spomenul pôsobí celok ako povrch teflónovej panvice. Rovný a nezaujímavý s pár údajmi výrobcu.  Viaclúčové disky jemne skrášľujú celkový vzhľad vozidla.


SPONZOROM ČLÁNKU JE SPOLOČNOSŤ SIMBA DOVOZCA MODELOV MAJORETTE


Pomôž aj ty tvoriť blog Diecast & Plastic Models a zapoj sa do AUKCIE na našej Facebook stránke. Podporíš tak snahu redakcie o lepšie stránky a články zamerané na zberateľské modely. Ďakujeme.


Predovšetkým si myslím, že toto autíčko je priam ideálny kúsok pre pár šikovných rúk. Model sa dá pomocou skrutiek rozobrať do jednotlivých dielov. Pár farieb, jemných štetcov či dokonca acetónová kúpeľ, vie z tohto jednoduchého modelu urobiť niečo viac. No pre tých najmenších má toto autíčko jedno veľké plus. Zotrvačník urobí z tohto bavoráku rýchlo idúcu šialenosť pod nohami rodičov, čo sa budú snažiť vyhnúť letiacej kovovej mase, aby im nenarazila do palcov na nohách.

  • Model: BMW 3.0 CSL Hommage
  • Mierka: 1/44
  • Výrobca: MAISTO

Prosím venujte pár sekúnd nášmu prieskumu o tom čo si myslíte o tomto článku. Meno ani Email nemusíte zdávať ak nechcete. Zozbierané údaje nám uľahčia nasmerovať obsahovosť i typografiu článkov. Ďakujeme

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s