DIZAJNOVÝ DOPLNOK / CAR TRANSPORTER

Potulkami medzi regálmi hračiek, niekedy človek nájde i to čo nehľadal. Tak to mu bolo i pri nákladnom ťahači s návesom na prevoz automobilov. Približná mierka 1/64. Kabína navrhnutá ako z dizajnového ateliéru nejakej automobilky. Vravím si v duchu skvelý doplnok do zbierky. Musíte sa na tento model pozerať troška abstraktne. A brať ho vyslovene ako dizajnový doplnok. Anglický výrobca hračiek HTI Toys ide podobnou cestou ako napríklad Hot Wheels. No svojským prístupom. Autíčka pod značkou TEAMSTERZ sa iba náznakom približujú k reálnym autám, ale to nás v tom to článku nebude zaujímať.

Našim zámerom je vám troška priblížiť tento model a ukázať vám, že aj keď ste ho do teraz možno zámerne prehliadali, pri najbližšej príležitosti sa na tento model pozriete. Isto viete kde ho asi nájsť. Čo nás najviac zaujalo, tak fakt, že kabína kamióna je vyrobená z kovu. Ostatné súčasti sú plastové. Variabilná a pohyblivá nákladová časť poteší množstvom variácii ako naložiť náklad a dovolí vám to vytvoriť dynamický dojem v dioráme.

Na nákladových plošinách sa naviac nachádzajú i pohyblivé časti, ktoré pomáhajú lepšie zafixovať autíčka. Taktiež výsuvné plošiny uľahčujúce nájazd na náves sú samozrejmoťou.

Kombinovali sme autíčka pribalené výrobcom, ale i MATCHBOX modely. Tie mali troška problém s nastaviteľnými segmentmi, kvôli nízkej výške podvozku, ale na druhú stranu troška šikovnosti a viete si tento malý nedostatok odstrániť aj sami.

Dokonca aj samotný ťahač bez prívesu vyzerá dobre. S trojicou MBX autíčok nás veľmi prekvapil jeho vzhľad. Naviac si myslíme, že ak sa nájde niekto šikovnejší vie si ťahač prispôsobiť viac do reality. Či už zmenou laku, alebo dokonca nalepením nejakých nálepiek. A to je ďalšia výhoda tohto modelu. Ten vám dovolí jednoducho viac popustiť uzdu vašej šikovnosti a fantázie.Ako sme už spomínali. Nečakajte od tohto modelu extra porciu presnosti, alebo dokonalosti. Čakajte od modelu výhradne potešenie z dizajnu a oživenie vašej malej diorámy. Alebo… môže poslúžiť ako skvelý darček pre vaše deti. Autíčka sú určené pre deti od 3 rokov.


Prosím venujte pár sekúnd nášmu prieskumu o tom čo si myslíte o tomto článku. Meno ani Email nemusíte zdávať ak nechcete. Zozbierané údaje nám uľahčia nasmerovať obsahovosť i typografiu článkov. Ďakujeme

One thought on “DIZAJNOVÝ DOPLNOK / CAR TRANSPORTER

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s