2019 Ford F-350 Lariat & Ford Shelby GT350R

V mojej zbierke sa ocitol prvý kúsok od Greenlightu zo série Hitch & Tow. Keďže zbieram GULF v mierke 1/64, tak som tomu neodolal. Už dlhšie som túžil po nejakom prívese či odťahovke v týchto farbách.  Rozhodol som sa podeliť o svoje dojmy z tohto prevedenia, ktoré ma upútalo už na fotke.

Cenovka pri týchto sériách je vyššia a možno mnohých odradí, hlavne ak to nevideli na vlastné oči. Treba si ale uvedomiť že dostávate dva celokovové modely a v tomto prípade aj príves.  F-350 som naživo ešte nevidel, preto ho môžem porovnávať iba z fotiek. Musím ale povedať že má tie americké trucky vždy fascinovali svojou veľkosťou a majestátnosťou. Na modeli upúta v prvom rade predná časť, kde sú vkladané svetlomety, a tak ako to má na americký štýl byť, veľa chrómu. Výrobca nešetril zmyslom pre detail, nájdeme tu pozičné svetlá na streche, či zadných svalnatých blatníkoch, ale aj vyfarbené spätné zrkadlá. Na dverách korby nájdeme nápis ktorý dáva najavo že vozidlo je vo verzii SUPER DUTY. Ale to sa dá ľahko zistiť podľa zdvojenej zadnej nápravy.

Pri prevedení Shelby musím výrobcu opäť pochváliť. Tento model majú naozaj parádne zvládnutý. Ani sa neviem rozhodnúť čo sa mi viac páči na tomto modely. Predná aj zadná časť vyzerajú jednoducho skvelo. Prevedenie predných svetlometov je naozaj veľmi pekné. Medzi nimi dominuje maska, kde môžeme nájsť logo úpravcu Shelby. V zadnej časti sú zas najvýraznejšie štyri koncovky výfuku. Zadné svetlá mohli byť možno trošku svetlejšie, na čiernom podklade sa strácajú, ale nie že by mi to vadilo. Veľmi parádne je spracovaný aj motorový priestor, kde nájdeme dosť detailov a rozperu v odlišnej farbe. Čo je ale škoda, je kapota, ktorá v mojom prípade nedrží v otvorenej polohe.

Posledná časť skladačky, vozík. Na rozdiel od vozidiel, je plastový. Z kovu je vyrobený iba podvozok. Dizajnovo to ale absolútne neprekáža. Aj tu sa výrobca postaral o detaily v podobe pozičných svetiel na blatníkoch, či obvode prívesu. Celkom ma zaujala aj klimatizačná jednotka na vrchu, zaujímavé. Zadné dvierka sa treba naučiť otvárať, pri mojom prvom pokuse som ich nechtiac zatlačil dovnútra. Akonáhle sa to naučíte tak to je jednoduché. Majú vo vrchnej časti malé vybratie pre tento účel. Podlaha je z plastu, ktorá imituje drevo, tiež celkom pekný detail.

Samozrejme všetky tri vozidlá sú obuté na gumených pneumatikách. Pochvalu si tiež zaslúžia podvozky oboch Fordov. V balení je ešte kľuka na pridvihnutie vozíka, v mojom prípade však nefunguje. Závit je iba z plastu a pretáča sa mi na mieste, nedokážem ju dostať skrz dieru na tiahle. Je to škoda ale nevadí mi to,  model budem mať aj tak umiestnený vo vitríne. Ak uvažujete nad tým, či si zaobstarať niečo z tejto série, ja hovorím áno, stojí to podľa mňa za to. Samozrejme záleží aj od ceny. Ja som zaplatil 18.30€ bez poštovného. Za dva celokovové modely a vozík k tomu to podľa mňa nie je zlá cena.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s