Jeep Wrangler

Málokedy sa mi model zapáči na prvý pohľad tak, ako tento Wrangler. Hneď ako som ho uvidel pri ohlásení, tak som sa rozhodol že ho chcem. V klasických Falken farbách ma až tak nezaujal, ale v tejto sivo čiernej kombinácii áno, a to som viac na pestré farby. Každopádne Wrangler je ikona, ktorú by mal mať každý zberateľ doma.

Predpokladám že bližšie Wrangler predstavovať nemusím, keďže aj na našich cestách ho je dostatok. Preto len v krátkosti zhrniem históriu. Prvý Wrangler bol predstavený v roku 1986 na autosalóne v Chicagu. V tej dobe značka Jeep spadala bol automobilový koncern AMC, ktorý zas bol spolupartnerom Renaultu. Výroba sa začala v roku 1987, pričom značka AMC už patrila pod Chrysler. Vyrábal sa iba v krátkej dvoj dverovej verzií a získal si popularitu na celom svete. Prvá generácia ako jediná používala hranaté predné svetlomety.

Druhá generácia prišla na trh v roku 1997. Priniesla naspäť okrúhle svetlá, po vzore starých vojenských modelov. Stále sa však vozidlo predávalo ako dvoj dverové. To sa zmenilo až príchodom tretej generácie v roku 2007. Okamžite si získal popularitu a v roku 2017 boli tri štvrtiny predaných kusov práve 4 dverové verzie.


Model môžete zakúpiť v e-shope ARTHURO.SK

Štvrtá a zatiaľ posledná generácia sa ukázala v roku 2018. Debutovala opäť v dvoch verziách ale časom sa pridala aj tretia, pickup pomenovaný Gladiator. Wrangler vyzerá takmer po celý čas rovnako. Pánty dverí na vonkajšej strane karosérie, sklápateľné čelné sklo, vytiahnuté blatníky, offroadové schopnosti. V dnešnej dobe to už je dinosaurus, ale predaje dokazujú že ho ľudia stále milujú.

Dizajn modelu je veľmi jednoduchý, ale naozaj veľmi vydarený. Dvojfarebná kombinácia Jeepu pristane. Čo však zaujme najviac, to je miera detailov. Sú všade a je ich veľa. Najviac to je vidno na prednej časti vozidla. Tu sa dizajnéri vyhrali a nadelili detaily v podobe predných svetiel, masky chladiča, zámkov kapoty, smeroviek na blatníkoch, či nárazníka s navijakom, čo inak dodáva modelu šmrnc. Zadná časť je tiež pekne urobená, kde chválim hlavne zadné svetlá. Perličkou je aj vyobrazenie zámku na piatych dverách pod madlom, či ťažné zariadenie. Škoda že nemám žiadny príves zatiaľ, určite by som urobil foto kde jeden Wrangler ťahá na prívese druhý Wrangler.

Veľmi kvalitná je aj samotná forma vozidla. Vidieť to hlavne na prednej kapote, či na dverách. Kapota síce pôsobí dojmom že je otvárateľná, ale nie je tomu tak, trochu škoda. Čo sa dá však dať dole, je strecha vozidla. Vtedy nám z Jeepu vznikne Cabrio a my sa môžeme pozrieť na interiér. V ňom nájdeme tiež dostatok detailov, aj keď nie sú farebne odlíšené. Na palubovke je vyobrazených mnoho tlačidiel, budíkov na štíte, či dokonca držiak na nápoje v stredovom tuneli, dobrá práca Greenlight.

Tento model radím k tomu najlepšiemu od Greenlight čo sa mi do rúk dostalo. Naozaj sa tu výrobca vyhral a venoval veľkú mieru detailom. V tejto cenovej kategórií je to naozaj výborná kúpa. Som ešte zvedavý na Wrangler od AutoWorldu. Až sa mi dostane do rúk tak urobím porovnávačku.

Advertisement

One thought on “Jeep Wrangler

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s