INTERNATIONAL LONESTAR

INTERNATIONAL LONESTAR

Americké kamióny sa mi vždy páčili viac ako Európske. Robí to hlavne predná kapota, ale vyzerajú oveľa väčšie, doslova králi ciest. Model od značky Maisto má v nemenovanom obchodnom reťazci prekvapil. Doteraz som ho v obchode nevidel. Jeden som na skúšku zobral, či sa za cenu približne 8€ oplatí.

Značka International je v našich končinách neznáma. V USA patrí medzi popredných výrobcov rôznych nákladných vozidiel. Smetiarske, hasičské, nákladné vozidlá, či žlté školské autobusy, portfólio majú naozaj rôznorodé. Založená bola už v roku 1902, čiže je medzi nami naozaj dlho. Ich dizajn je, no, Americký, chápem ak sa Vám nepáči, mne tiež veľmi nie, ale isté čaro má.

Modely v krabičke celkom zaujmú. Všimnete si zaujímavé lakovanie, otváraciu kapotu, nápisy na pneumatikách, či namaľované svetlá. Celé to oživujú chrómované doplnky, ktoré na americké ťahače jednoducho patria. Nedostatok lakovania je vidno na konci bočnej strany spiacej časti. Obzvlášť na pravej strane vidno menej žltej farby. Čo sa týka chrómovaného plastu, ten má neduh že sa odlupuje, bohužiaľ tu je to tiež, najviac viditeľné na nárazníku.

Bonusom je otváracia kapota, kde pánty sú gumené. Zamrzí však, že po zatvorení úplne nelícuje, a odstáva. Tiež škoda že nejaká súčasť motora nie je farebne rozlíšená a celé je to fakticky len taká doska. Zadné blatníky a podvozok sú plastové, pri podvozku to chápem ale blatníky mohli byť z kovu. Stredná náprava má miernu vôľu a nesedí úplne pevne. Chrómované disky a gumené kolesá s nápisom Firestone, model veľmi pekne oživujú.

Pri mierke 1/64 sa jedná o veľmi pekné spestrenie zbierky. Ak nie ste fanúšikom USA ťahačov, nie to ešte upravených ťahačov, tak Vás to neosloví, opačnú stranu podľa mňa áno. Cena 8€ je rozporuplná, pre niekoho je to tak akurát, pre niekoho veľa. Mne sa však celkom páči a možno kúpim aj zvyšok série. Momentálne majú licenciu len International a MACK.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s