Mercedes 540K 1936

Mercedes 540K bol predstavený v roku 1936 na autosalóne v Paríži. Výroba prebiehala v rokoch 1936 až 1939, a len na zakázku. Bolo vyrobených 419 kusov. Vozidlo sa vyrábalo v rozličných karosériách. Od najobľúbenejšieho roadsteru, až po 7 miestne limuzíny. Písmeno K označuje kompresor, ktorý zdvíhal výkon osemvalca. Najznámejší je Spezial Roadster, ktorý navrhol Herman Ahrens. Vozidlo je dnes vystavené v Auto & Technik Museum v Nemeckom meste Sinseheim.

Model prichádza vo veľmi jednoduchom balení, čo ale nie je na škodu, pretože väčšina kupujúcich ho aj tak rozbalí. Červená farba modelu hneď zaujme. Musím povedať že je naozaj parádna, primerané hrubá a nenašiel som na lakovaní jediný nedostatok. To isté platí aj o strieborno lakovaných detailoch. Karoséria je samozrejme celokovová, to ale neplatí o nárazníkoch, ktorú sú plastové, avšak kvalitne prevedené. Celkovo nájdeme na modely 5 vkladaných svetlometov. To čo vyzerá ako spätné zrkadlá, nie sú zrkadlá ale prídavné svetlomety.

Na predných blatníkoch sa nachádzajú lakované smerové svetlá. Na zadnom nárazníku zase nájdeme zadné svetlá, medzi ktorými je logo mercedesu. Všetko je vyvedené bez chyby, so zmyslom pre detail. Úplne ma dostávajú tie 2 koncovky výfukov, ktoré sú proste parádne. Najviac ma však upútal na modely interiér. Nachádza sa tu 5 budíkov, z ktorých takmer vieme odčítať aj čísla. Dvojfarebný volant s logom mercedesu, či riadiaca páka prevodovky s bielou hlavicou. Čo však upúta ešte viac sú pedále lakované na strieborno. Výrobca si dal záležať aj na sedadlách, či výplni dverí, kde lakovanie imituje drevo.

Nádherný zovňajšok dopĺňajú vypletané kolesá, s centrálnou maticou. Biele pruhy nenesú zámky lúpania farby vo veľkej miere. Tiež musím pochváliť červený pásik na matici. Podvozok je síce jednoduchší a taktiež lakovaný na červeno, ale tento model si zaslúži ostať na podstavci, takže to podľa mňa neprekáža. Na to že, model má cenovku do 10€, je vyvedený až príliš precízne. Pomer cena/kvalita je tu výborný. Pre zberateľov veteránov je to podľa mňa povinný kúsok. Ak ho uvidíte niekde v predaji, rozhodne neváhajte, čo viem tak je oň celkom záujem a vôbec sa tomu nečudujem.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s