Suzuki Jimny Sierra 2019

HOME Garáž RecenzieSuzuki Jimny Sierra 2019

Počiatky série Suzuki Jimny siahajú až do roku 1970, kedy z výrobných liniek v Japonskom Hamamatsu zišiel prvý model Jimny LJ10. Bohatá história Jimny sa v roku 2019 preniesla už do 4. generácie. Túto generáciu nám v tomto článku predstaví model Jimny od spoločnosti BM CREATIONS v mierke 1/64 v krásnej žltej farbe Kinetic Yellow.

Model na účely recenzie nám poskytol eshop ARTHURO.SK. Majiteľka eshopu nám avizovala, že modely od BM CREATIONS doviezli najprv na skúšku, aby sa presvedčili o kvalite. Samotný model na nás pôsobí troška rozporuplne. Na jednu stranu ponúka neskutočné množstvo autentických detailov v interiéry a exteriéry. Naviac má i odpružený podvozok, pohyblivé časti karosérie a záplava detailov nemá konca. No na druhú stranu nás zaskočilo „nedotiahnutie“ niektorých výrobných prác. Predovšetkým ide o lakovanie.


reklama

Začneme najprv nedostatkami. Našťastie ich veľa nie je. V prvom rade ide o chyby v lakovaní. Tie sa prejavujú predovšetkým v prestrekoch farby cez farbu. Vidno to na častiach kde sa stretá čierny blatník a karoséria. Taktiež pretekanie čiernej metalízy zo strechy nad hornou hranou čelného skla by si zaslúžilo viac pozornosti a precíznosti. Zrejme posledným nedostatkom sú farebne zvýraznené detaily ako sú napríklad stierače. Bežným pohľadom sú tieto nedostatky nepatrné, ale sú tam tieto chybičky krásy.

WooCommerce

Keď následne prejdeme od hodnotenia lakovania k nálepkám tu sa nám už začne súčet predností modelu. Nálepky sú zreteľné a ich ostrosť bežným pohľadom je perfektná. Nenašli sme žiadnu chybu. To isté platí aj o samotných detailoch a návrhu karosérie autíčka. Zvýraznenia častí karosérie sú zreteľné. Predná maska s vkladanými prednými svetlami dominuje prednej časti modelu a dokonale kopíruje reálnu predlohu. To isté platí o zadnej časti automobilu. Dominantou zadnej časti je rezervné koleso uchytené na zadných dverách. Za povšimnutie tu stojí i dobre navrhnutá mriežka na rozmrazovanie zadného skla ktoré výrobca modelu zvládol na jednotku. Veľmi sa nám páčil zadný nárazník v ktorom sú osadené vkladané zadné svetlá. Čím viac takých prvkov nájdeme na modely o to viac si prácu modelárskej firmy vážime.

Pohľad do interiéru nám umožnia nielen presklenie kabíny, ale otváracie dvere. Prvé čo nás na vybavení kabíny zaujalo bolo logo SUZUKI na volante. Presne a zreteľné. Ďalším prekvapením bol vzor poťahov na sedačkách. Toto sme na mierke 1/64 ešte nevideli. Ide len o potlač, ale oživí to model. Palubná doska je osadená imitáciou „budíkov“ s farebným zvýraznením a tiež je posiata množstvom detailov. Tu si model pripísal veľa plusových bodov.

Ak sa pozrieme k podvozku tu prekvapenia a detaily nekončia. K modelu je dodávaná sada vymeniteľných pneumatík s logom BM CREATIONS. Disky v tmavej antracitovej farbe sú navrhnuté dokonale. Podvozok je masaker detailov, v dobrom slova myslené. Nielenže tu nájdete množstvo presných detailov, ale niektoré sa dočkali i farebného odlíšenia, respektíve zvýraznenia ako je napríklad výfuk v striebornej farbe. Gratulujeme. Tento malý model si zaslúži pozornosť. Je to pomyselné hodenie rukavicou ostatným výrobcom modelov v mierke 1/64. Záverom konštatujeme, že i cez drobné nedostatky v lakovaní, ide o dokonalý model, ktorí ocenia predovšetkým zberatelia oceňujúci presnosť a detailnosť.


VÝROBCA: BM CREATIONS MIERKA: 1/64  NÁZOV: Suzuki Jimny Sierra 2019

KLADY: množstvo vkladaných a farebných detailov, odpruženie, druhá sada penumatik, pohyblivé časti karosérie

NEDOSTATKY: drobné lakové chyby


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s