Porsche 944 Turbo

Námet na dnešný článok vznikol tesne pred uverejnením. Nebyť zaujímavého príbehu ako vznikol tento model, pravdepodobne by nevznikol ani tento článok, hoc mám Porsche v zbierke už nejaký ten piatok. Predtým ale než prezradím pointu, v rýchlosti predstavím predlohu a samotný model.

Porsche 944 vzniklo v roku 1982 ako nástupca modelu 924. Avšak istý čas sa ešte vyrábali súbežne. Na rozdiel od modelu 924 ktorý využívalo motor AUDI, model 944 už mal pod kapotou motor Porsche. Jednalo sa o polovicu V8 z modelu 928, avšak mierne upravený kvôli vibráciám a vyváženiu. Neskôr k 2.5L motoru pribudli ešte obsahy 2.7L a 3.0L. Vozidlo malo konštrukciu typu transaxle, čiže motor vpredu, prevodovku vzadu. To zabezpečovalo výborné jazdné vlastnosti vďaka rozloženiu váhy. Ukončenie výroby pripadá na rok 1991.

Model od Hot Wheels predstavuje ročník 1989. Je vyvedený v nádhernej červenej farbe, bez akýchkoľvek polepov. Čo je ale podľa mňa len obrovské plus, pretože vyzerá naozaj úchvatne. Detaily predstavujú len predné a zadné svetla, či logo automobilky zo Stuttgartu na kapote. Veľmi dobre pasujú aj použité kolieska. Neskôr v roku 2020 vyjde model v zlatej farbe s čiernymi kolesami a vyzerá to že bude vyzerať minimálne tak isto perfektne, ak nie lepšie.

Ale teraz poďme k tomu, prečo vznikol tento článok. Najväčšou zaujímavosťou na tomto modely je stetoskop v kufri. O existencii modelu už viem asi pol roka, odkedy boli úniky fotiek, ale doteraz som netušil aký má význam. Najlepšia teória ktorá padla bola, že je tento model bol obľúbený medzi lekármi a tak sa Hot Wheels rozhodlo totam proste dať. Celé to má ale hlbší zmysel. Dizajnér tohto modelu trpel rakovinou. Počas niekoľkých rokov navštevovania lekára kvôli liečbe, zistil, že lekár je veľký fanúšik áut a sám šoféruje červené Porsche Turbo. Ako vidíme na tomto modeli, dizajnér sa z rakoviny úspešne vyliečil a stetoskop umiestnil do modelu ako poctu a poďakovanie lekárom, že ho rakoviny zbavili.

Ako vidíme, aj malá drobnosť na lacnej a masovo vyrábanej veci, môže mať veľký zmysel a vyčariť úsmev na tvári. Dokonca to zaujalo aj ľudí, ktorí modeli nezbierajú, či sa nevenujú autám.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s