Mercedes-AMG C63 DTM

Opäť zavítame do sveta motošportu. Tentoraz to budú okruhový seriál Deutsche Tourenwagen Masters, skrátene DTM. Seriál má veľmi dlhú históriu, ale tou Vás dnes zaťažovať nebudem, podstatné je že v novodobej forme vznikol v roku 2000. Preteky sa jazdia aj mimo Nemecka, napríklad v Taliansku, Belgicku, či Rusku. V roku 2019 usporiadali aj jeden špeciálny pretek, kde pozvali vozidlá z japonského Super GT. Avšak v dnešnej dobe je motošport na okraji záujmu, po tom čo seriál opustil Mercedes, pravdepodobne tak urobí aj Aston Martin, zostane teda len BMW a AUDI. Prvý pretek je na programe v apríli, situácie sa teda ešte môže vyvinúť inak. Len spomeniem že kedysi tento seriály jazdili Alfa Romeo, Opel či Volvo.

Náš model pochádza z roku 2016 podľa nápisov to bol jubilejný stotridsiaty rok. Ak si myslíte že to bolo výročie vzniku značky Mercedes, tak máte pravdu len na polovicu. V roku 1886 si nechal Karl Benz patentovať svoj vynález. Presne tak, prvý automobil na svete. Pre tento konkrétny automobil a jeho šoféra menom Maximillian Götz, to veru úspešná sezóna nebola. Získal celkovo 17 bodov a najlepšie umiestnenie bola štvrtá priečka. Tím Mercedes vtedy skončil medzi tímami na poslednom treťom mieste. Titul získalo Audi s náskokom 53 bodov (700 vs 647)pred BMW. Majstrom sa stal Marco Wittmann na BMW M4 DTM.

Model od RMZ je celkom pekne balený, rozhodne upúta pozornosť. Praktický plastikový box len kvitujem, aspoň na to nebude sadať prach. Tak isto na prvý pohľad zaujme kvalita potlače, či detaily ako aerodynamické prvky karosérie, alebo vkladané svetlá na oboch stranách vozidla. Jedno mínus udeľujem za to, že na podstavci nepíše názov modelu, je napísaný len na vonkajšom obale. Model na podstavci držia 2 skrutky.

Ako som spomínal, kvalita potlače a lakovania je veľmi dobrá, tu si dal výrobca záležať. Avšak po vzatí modelu do rúk, pôsobí dosť lacno. Je ľahký a nepôsobí tak pevne, tuho. Proste ako čínska hračka. Tento fakt as bohužiaľ aj potvrdil. Zadné krídlo je vyrobené z gumy a jeho ľavá nožička nedrží v karosérii. JE to tým že zvyšky lepidla ktoré ju tam mali držať, sú na veku kufra. Snáď to na fotkách zbadáte. Ďalšia vec, predný znak Mercedes na kapote, je trochu mimo, nie moc, ale je to proste vidieť. Čerešničkou na torte boli vypadnuté plastové stružliny. Čo sa týka vierohodnosti a prevedenia je model urobený veľmi pekne, ale ako náhle ho začnete podrobnejšie skúmať, zistíte že to nie je až taká kvalita. Za zmienku ešte stoja gumené pneumatiky. Podvozok nekomentujem, nie je totiž čo. Cena modelu sa pohybuje okolo 20€, čo mi príde trochu moc za tú kvalitu. Keď si to porovnám s modelmi SubaruMitsubishi od Altaya, ktoré ma vyšli 8€ za kus, určite by som RMZ nekúpil. Vlastním od tejto značky ešte 2 modeli v mierke 1/64 a tie sú spracované zase veľmi dobre a pekne. Rozhodne sa na túto značku ešte časom pozrieme.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s