1/64 Set BARDAHL

HOME Garáž RecenzieSet BARDAHL

Mať vlastnú diorámu je malým snom každého zberateľa mierky 1/64. Nie každý má však priestor na tvorbu a uskladnenie diorámy, alebo nemá dostatočnú zručnosť na tvorbu malej dielne, či ulice. Ale predstavy o dioráme ostávajú v hlave a tie vám môžu naplniť sety náradia od Greenlight v mierke 1/64. Do rúk sa mi dostal dielenský set vo farbách BARDAHL. Naviac, vlastním pár autíčok s týmto logom a tak dokonale zapadnú do malej provizórnej diorámy vytvorenej pre tento článok. Ale prv, než sa pustím do recenzie o produkte, treba predstaviť spoločnosť BARDAHL.

Spoločnosť Bardahl môže niesť i vizitku Americký sen. Príbeh zakladateľa spoločnosti Ole Bardahl začína jeho príchodom do Seattlu s 29 dolármi vo vrecku, zo svojho rodného Nórska v roku 1922. V roku 1939 zakladá spoločnosť na výrobu mazív, olejov a autosúčiastok pre automobily. Postupom času sa zo spoločnosti stáva významný výrobca olejov a mazív. Bardahl sa od svojho počiatku zaujímala o sponzorovanie automobilových závodov. Na jej konte je nespočetné množstvo závodných tímov jazdiacich s logom Bardahl. Meno Bardahl prekročilo veľkú mláku a zavítalo naspäť na Európsky kontinent i do našich končín, presnejšie do Českej republiky.

Jetpack

Set dielenského vybavenia v mierke 1/64 obsahuje naozaj zaujímavé doplnky pre diorámu. Okrem skriniek a vozíkov na náradie set obsahuje i prepracované rameno na fixovanie motora pri jeho demontáži, či naopak montáži. Všetky diely sú vyrobené z plastu a ich spracovanie naozaj dokonale kopíruje reálne vybavenie dielne. Mne osobne sa najviac páči čierno žltý sud s logom Bardahl. No za zmienku stojí i “krokodýl” vhodný pre rýchlu výmenu kolesa.

Veľmi pekne vynikne vybavenie setu doplnené o modely. Na fotkách som sa snažil zachytiť čaro pohybu. Sami vidíte ako také dieliky dokážu oživiť vašu zbierku. Stačí si už len vybrať. V ponuke spoločnosti Greenlight je pár zaujímavých kúskov pre vašu diorámu. Uvedený set Bardhal poskytol eshop Arthuro – Zberateľské Modely, za čo im ďakujeme.


VÝROBCA: Greenlight MIERKA: 1/64  NÁZOV: Shop Tool Accesories Bardahl

KLADY: detaily setu, rozmanitosť, farebná kombinácia

NEDOSTATKY: drobné chyby farebných kontúrOne thought on “1/64 Set BARDAHL

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s