2017 Ford Mustang GT

HOME Garáž Recenzie/ 2017 Ford Mustang GT

Ford Mustang je jedno z najviac ikonických vozidiel na svete. Vyrába sa od roku 1965 a dnes je na trhu jeho piata generácia. Pre mňa je to najkrajšia generácia po prvej samozrejme. U nás, v Európe, je to prvá oficiálne predávaná generácia, preto stále pôsobí tak trochu exoticky. V USA je to inak, tam je to bežné auto, ktoré vidíte pomerne často.

Model od Auto World je už na prvý pohľad veľmi kvalitne spracovaný. Lakovanie je opäť kvalitné až na jednu vec. Predné lízatko v čiernej farbe je trochu kostrbaté lakované pri prechode do modrej. Mohlo by sa zdať že je to aj v prípade čiernej farby na bokoch vozidla, avšak skutočné vozidlo má tiež na koncoch čiernu farbu smerovanú dole. Pretekárske oranžové pruhy sú vyvedené bez chybičky, to isté platí o GULF logu na dverách. Červena farba zadných svetiel, trochu zasahuje do čiernej, ale nie je to nič hrozné, videl som už horšie spracovanie v tejto mierke. Najviac prepracovaná časť exteriéru, je jednoznačne predná časť vozidla. Vyzdvihnem hlavne znak Mustangu, utekajúceho koňa Mustanga, ktorý je perfektný.

Samostatnou kapitolou je to, čo sa nachádza pod kapotou. Tá síce nechce držať v hornej polohe ale pohľad ktorý ukáže je úžasný. Tu ma Auto World prekvapil. V8 je veľmi pekne lakovaná čo sa týka potrubia a veka hláv. Nepôsobí fádne ako len nejaký odliatok. Detailne vypracovaný je aj interiér. Všimnúť si môžeme dokonca ja odkladací priestor na poháre v stredovom tuneli.

Presuniem sa ešte ku kovovému podvozku. Opäť množstvo detailov, ktoré potešia oko. Samozrejmosťou sú gumené pneumatiky. Tu ale skritizujem dizajn kolies, ktorý sa mi tak úplne nehodí k autu. Možno iný tvar, či farba diskov by prospela viac. Biela by pasovala podľa mňa Teraz to vyzerá ako nahodená zimná sada.

Tento model bol vyrobený ešte v tmavo modrej farbe. Odlišuje sa aj celistvým oranžovým pruhom, GULF logom na kapote, či pretekárskym číslom na dverách. Mimo toho má iné kolieska, kde je oranžový pruh a to vyzerá podľa mňa lepšie. Bohužiaľ som druhý model ešte nezohnal, ale až sa tak stane, určite urobím porovnávací článok. Zatiaľ ma bude tešiť pohľad na tohto bledomodrého.

Advertisement

One thought on “2017 Ford Mustang GT

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s