Kill Them All

HOME Garáž RecenzieKill Them All


Je zaujímavé sledovať vo filme John Wick spojenie romantickej duše Keanu Reeves a amerického buldoga Chevelle SS. Taktiež sa mi slzy tlačia do očí, keď vidím vo filmoch ničiť skvosty akým Chevrolet SS bez pochyby je. Nemusím sa rozpisovať o histórii Chevrolet Chevelle SS z roku 1970. Mnohí isto toto auto vďaka filmom o Johnu Wickovi poznajú. No mám tu jednu zaujímavosť. V roku 1970 sa vyrábal model Buick Skylark GSX, ktorý mal práve s modelom Chevelle SS 396 mnoho spoločných prvkov. Predovšetkým ide o strechu a niektoré línie vozidla. K pohonu beštie 396 slúžil Big Block V8 s objemom 6.5 litra. Pre nás Európanov ide o astronomický obsah motoru. Nechcel by som to živiť.

V mierke 1/64 sa dajú robiť zázraky. Niet sa čo čudovať. Spoločnosť Greenlight je jednou z tých, čo dokážu vyprodukovať zberateľský skvost i v tejto malej mierke. Prvé, čo ma na modeli zaujalo, bol lak. Metalická zelená doplnená o biele race pruhy dokonale ladí s chrómovými diskami.Chybičkou krásy na mojom modeli je poškodená predná značka. Pri výrobe sa musela poškodiť. Po otvorení prednej kapoty sa vám naskytne pohľad na krásny Big Block V8 v oranžovej farbe. Pohľad do interiéru je pastvou pre oči. Krásne vydarený volant dominuje interiéru. Ale nezaostávajú ani sedačky a palubná doska vo farbe vozidla.

Podvozok je, ako inak, celý z kovu. Množstvo detailov opäť poteší mnohých zberateľov. Bohužiaľ, model sa už nevyrába. Ale v rukách priekupníkov sa isto nájde. Krásne gumené pneumatiky obuté na chrómových diskoch, ako som už písal, perfektne ladia s celým návrhom. Lemy blatníkov tento efekt znásobujú.

Záverom musím povedať jednu vec. Model má chybičky krásy, a má tiež nedostatky spôsobené výrobou. No to nemení fakt, že sa jedná o úžasný model. Ak sa vám naskytne príležitosť kúpiť si tento model. Neváhajte.


VÝROBCA: Greenlight MIERKA: 1/64  NÁZOV: 1970 Chevrolet Chevelle SS 396

KLADY: množstvo detailov, autentický model spojený s filmovou produkciou, interiér

NEDOSTATKY: poškodené nálepky pri výrobe, nedostupnosť


Advertisement

One thought on “Kill Them All

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s