1966 Mercury Comet Cyclone GT

HOME Garáž Recenzie1966 Mercury Comet Cyclone GT


Model od výrobcu Auto World sme na našej stránke ešte nemali. To dnes zmeníme, pretože tento výrobca modelov má rozhodne čo ponúknuť. Značka sa orientuje predovšetkým na americké vozidlá a hlavne staršie ročníky.  Všetky modely sú vyhotovené v pravej mierke 1:64. Keď som ho kupoval, nevedel som do čoho idem a nie som zberateľ starých amerík, ale tento model ma zaujal v e-shope. Musím uznať že má veľmi prekvapil svojou kvalitou a vypracovaním. Odteraz sa budem viac zameriavať na AW.

Poďme si najprv predstaviť trochu predlohu vozidla. Značka Mercury bola založená v roku 1938 a zanikla v roku 2011. Značku založil syn Henryho Forda, Edsel. Patrila celý čas bod Ford Motor Company. Model, alebo skôr verzia Cyclone, bola výkonnejšia verzia modelov Comet. Na trh prišla v roku 1964. Nás model predstavujúci ročník 1966, je evidovaná ako druhá generácia. Verzia GT mala pod kapotou umiestnený motor V8 s obsahom 390cu (6,4L) a výkonom 250kW. Odlišovala sa pretekárskymi pruhmi, či laminátovou kapotou s dvomi vstupmi vzduchu.

Čo sa týka kvality lakovania, nenašiel som jediný nedostatok. Pri písaní článku som si všimol ale jednu vec. Pravý A stĺpik je lakovaný na strieborno, zatiaľ čo ľavý nie. To isté platí o chrómovanej linke okolo okien. Po zhliadnutí fotiek na internete som prišiel k záveru že sa jedná o výrobnú chybu. Tie detaily tam byť majú. Trošku ma to zamrzelo. Ale teraz si môžem vybrať z ktorej strany sa mi viac páči a tak ho vystavovať. Vyzdvihnem tiež kvalitu lakovania nárazníkov, strieborná farba takmer vôbec nezasahuje do čiernej. Pod otváracou kapotou je lakovanie tiež bez chyby, presne takto by to malo vyzerať, nie ako niektoré značky, že kapota, prípadne hrany sú nedostatočne lakované.

Veľmi pekne je urobená predná časť auta, kde nájdeme lakované svetlá, hmlovky ale aj masku. Tu ma prekvapil nápis Comet v ľavej časti hornej masky. Tak isto zadná časť je potešením pre oko. Nápis Comet na veku kufra. Zámok, parádne svetlá, či chrómová linka s nápisom Cyclone sú proste perfektné. Všetkému dodáva šmrnc červená linka cez celú dĺžku auta a emblém na prednom blatníku.

Pozornosť si rozhodne zaslúži aj celokovový podvozok, ktorý obsahuje množstvo detailov. Uloženie oboch náprav, prevodovky, kardánového hriadeľu či dvojica výfukov, to všetko vyzerá veľmi dobre. V zadnej časti ešte nájdeme palivovú nádrž. Na nápravach sú uložené chrómované disky s gumenými pneumatikami, ktoré k autíčku náramne pasujú a dotvárajú perfektný vzhľad.


Aj ty čítaš časopis VETERÁN.SK?

One thought on “1966 Mercury Comet Cyclone GT

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s