Kam dať panáčika?

HOME Garáž RecenzieKam dať panáčika?

Vytiahol som kostlivca zo skrine. Model Nissan GT-R od Greenlight mám už v zbierke niekoľko mesiacov a stále som ho odkladal kvôli iným modelom. No teraz bolo moje rozhodnutie pevné. Niekedy to muselo prísť. Nie náhodou som si ale GTRko vybral. Som si povedal, že tento rok budem plniť predsavzatia a dokončím to, čo som začal. Mnoho ľudí nemalo možnosť sadnúť do reálneho GT-R, ja som to šťastie mal a musím povedať, že kombinácia race štýlu a komfortu, ktoré Nissan má v reále je naozaj perfektná. Nissan začal s produkciou GT-R v roku 2007, kedy bol predstavený na Tokyo Motor Show a postupne sa začal dostávať do celého sveta. Samozrejme, že Európa musela čakať až dva roky. Zaujímavosťou výroby vozidla je ručná montáž na zhruba 1000 vozidiel mesačne. To robí tento Nissan exkluzívnejším.

Model v podaní Greenlight ešte pred vybalením nenechá zberateľa na pochybách o jeho kvalite a detailoch prevedenia. Spomeniem pár drobností, ako je usadenie čelného skla, charakteristická maska s malým, ale výrazným logom GT-R a tiež i vkladané predné svetlomety. Tvarovanie prednej kapoty je zreteľné a dobre navrhnuté.

Pre mňa výraznou dominantou je zadná časť so sústavou svetiel a výfukov v striebornej farbe. Taktiež zadné krídlo veľa vraví o športovom duchu autíčka. Veď Nissan GT-R bežne dosahuje rýchlosť presahujúcu 300km/h. Kvalitné lakovanie so športovými liverami a matnou strechou tento pocit ešte umocňujú.

Celokovový podvozok modelu je na môj vkus strohý, no i tu si samozrejme výrobca na pár detailoch nechal záležať. Dominantou podvozkovej sústavy sú široké disky s pneumatikami, ktoré majú kvalitne navrhnutý dezén. Na prvý pohľad málo zaujímavý model si ma získal. Vkladané predné svetlomety, množstvo dobre vyvedených detailov, precízne navrhnuté pneumatiky ,to všetko spolu s kovovým podvozkom robia z tohto modelu niečo viac, ako len priemer. No treba sa na to vždy pozrieť z blízka.

Model je uložený v priesvitnom blistri s kartou, ktorá pripomína priečelie obchodu s pruhovanou markízou a nápisom edície The Hobby Shop. Ako perlička k tomu je postavička jazdca s prilbou pripomínajúceho Stiga zo známeho motoristického programu. Drobné spestrenie výstavky. A teraz k tomu najdôležitejšiemu. Kam s panáčikom? Čakáme vaše návrhy v komentároch.


VÝROBCA: Greenlight MIERKA: 1/64 NÁZOV: Nissan GT-R 2011 ČÍSLO: 97030-E

KLADY: množstvo detailov, vkladané svetlomety, dobrá kvalita nálepiek

NEDOSTATKY: drobné znečistenie skiel lakom, zlé osadenie pneumatiky na pravý, zadný disk


modelárske potreby a skladačky

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s