Budúcnosť bez pozornosti.

HOME Garáž Koncepty Automobilové koncepty2010-2019 / Budúcnosť bez pozornosti

So zaujímavým konceptom automobilu na prepravu osôb v rámci mesta a prímestských aglomerácii prišla japonská spoločnosť Daihatsu s využitím autonómneho automobilom ICO ICO. Jeho predstavenie bolo v rámci autosalónu Tokyo Motor Show 2019, ktorý sa konal 24. októbra 2019. Výhodou konceptu je jeho variabilita interiéru. Pri štandardnom usporiadaní pohodlne odvezie štyri osoby. Samozrejmosťou je i preprava telesne postihnutých osôb využívajúcich kreslo. Systém sám automaticky zaznamená osobu s hendikepom pohybu a nastaví usporiadanie sedadiel podľa potreby.

Počas jazdy, ale i v súkromí vám spoločnosť Daihatsu pribalí na cestu malého spoločníka menom Nipote. Tento malý robot sa stará o to, aby ste nezabudli na dôležitú schôdzku, absolvovali lekársku prehliadku, alebo s vami len konverzuje o jednoduchých námetoch ako je napríklad pekný deň. Ak sa vrátime k ovládaniu vozidla, tu má pasažier možnosť určiť iba ciel, prípadne zastávku. O všetko ostatné sa už stará Nipote a sústava navigačných systémov. Človek tak v budúcnosti prevezme na všetkých sedadlách automobilu rolu pasažiera.

Nipote

Reklama

Spolu s ICO ICO na autosalóne Daihatsu predstavilo ešte ďalšie tri koncepty TSUMU, WAI a WAKU. Predstavila smerovanie spoločností do budúcnosti. No o tom, ale už niekedy nabudúce.

Všetky štyri novinky predstavené na TMS 2019

1/43 1/64 1:43 1:64 Altaya Audi Auto World BBURAGO BMW CATALOG 2021 chevrolet CITY COUNTRYSIDE DeAgostini DESIGN ELITE FLATBED ford FORD MUSTANG FOX18 GREENLIGHT GULF HOT WHEELS JEEP LAND ROVER M2 MACHINES MAISTO MAJORETTE MATCHBOX MBX MBX CONSTRUCTION Mercedes Mustang nissan PORSCHE PORSCHE 911 CARRERA S PREMIUM CARS RENAULT SCHUCO SIKU SIMBA TOYS SOLIDO TRANSPORTER Volkswagen WELLY

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s