Audi Sport quattro S1 1985

Môj prvý článok v novom roku 2020 začnem troška netradičným modelom. Áno vravím modelom. Pretože či už chceme, alebo nie, ikona WRC Audi Quattro S1 v akomkoľvek prevedení je a vždy bude “modelom”. Novinka od LEGO je príjemným zahájením zberateľského roku 2020. A verím, že mnohý z vás postupne nájdu cestu k edícii SPEED CHAMPIONS od LEGO. Nooooo možno i ja.

Nebudeme sa rozpisovať o tom či sú detaily také, alebo také. Skôr spomeniem svoje príjemné pocity zo zostavovania Audinky. Drobných dielov je v skladačke naozaj veľa a chaos, ktorí sa mi rozsypal na stole pred stavbou bol troška desivý. No postupne ako model rástol, sa chaos zmenšoval a zmenšoval. Návody od LEGO mnohý z vás poznajú a vedia, že zablúdiť pri stavbe sa dá, no sú to naozaj ojedinelé prípady. Nebolo tomu ani pri S1ke. Návod bol dobrý a prehľadný.

Doladením modelu sú nálepky v autentických farbách až na malú drobnosť. Loga sponzorov sú preč. Zákon o cigaretovej reklame bohužiaľ zasiahol i modelársky svet. No na veci to nič nemení, že ide o naozaj o podarený kúsok. Taktiež máte pri stavbe na výber z dvoch variant diskov. Ja som zvolil mnoho lúčové disky. Vždy sa mi viac páčili. V každom ohľade verím, že nie každý bude chcieť modely LEGO mať v zbierke, no v prípade quattra by to malo byť výnimkou. Zábavu ktorú som si užil pri stavbe stála za to.


V prípade ak chcete podporiť náš blog, aby i naďalej mohol fungovať a prinášať vám nové články, môžete tak urobiť kúpou trička s tématikou článku, ktorí práve čítate. Zašlite nám správu s dodacou adresou a veľkosťou na email diecastplasticmodels@gmail.com a my vám obratom zašleme informácie. Cena trička 13,50€ + poštovné a dobierka. Z každého zakúpeného trička pôjde časť peňazí na chod domény, hostingu a iných potrebných súčasti blogu. Staňte sa i VY, členom klubu Diecast & Plastic Models.

Ak sa vám nepáčil článok, či naopak chcete našu prácu pochváliť môžete tak urobiť na našej Facebook stránke.

ĎAKUJEME.

reklama

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s