Subaru Impreza WRX STI

A opäť článok o rallye, poviete si. Ale keď mi máme rallye autá radi. A vlastne kto nie? Predsa len, táto súťaž zrodila mnoho skvelých áut, ale o tom sme už písali dosť. Dnes sa pozrieme na Subaru Impreza WRX STI, mimochodom, pre mňa asi najobľúbenejšie auto z modernej éry rallye. Dúfam že raz sa mi nejaké Subaru podarí vlastniť, no ale späť k téme. Jedná sa o druhý model od francúzskej firmy Altaya. V predchádzajúcom článku sme sa pozreli na Mitsubishi Lancer Evolution VI.

Subaru si získalo svoj imidž aj vďaka tejto súťaži. V celkovom umiestnení podľa víťazstiev sa nachádza na šiestej priečke s počtom víťazstiev 47. Celkovo mali 3 víťazstva ako tým, a to v rokoch 1995, 2001 a 2003. Každý jeden titul získal iný jazdec. Colin McRae, Richard Burns a Petter Solberg. Nutné povedať že hlavne Colin McRae si získal priazeň fanúšikov. Nebolo to kvôli výsledkom, ale kvôli jeho jazdného štýlu. Vždy išiel na plný plyn s maximálnym rizikom, nechýbala jazda dverami napred, čo bohužiaľ často skončilo rôznymi nehodami. Sám rád tvrdil: „Rovinky sú pre rýchle autá, zákruty pre rýchlych jazdcov“.

Náš model je práve z roku, kedy Subaru posledný krát získalo titul. Výrobca opäť detailne urobil všetky polepy na vozidle. Naozaj som nenašiel ani jeden čo by chýbal. Dokonca aj nápis STI na chladiči za logom tam je. Čo poteší ešte viac, je kvalita polepov a laku, ktorá je naozaj super. Samozrejmosťou sú vkladané svetlá na oboch stranách vozidla. Síce tam vidno isté nedostatky v oblasti karosérie pri svetlách, ale tak nejedná sa o prémiový model. Tiež vyzdvihnem interiér, kde vidíme budíky, bezpečnostné pásy či hasičský prístroj. Čo sa týka vierohodnosti modelu, naozaj nemám čo vytknúť.

Pristúpme však nedostatkom. Určite ste si už na fotkách všimli ľavé zadné koleso. Bohužiaľ, je aké je. Model som kupoval cez internet, takže som na výber veľmi nemal. Som ale prekvapený že to prešlo výstupnou kontrolou, je dosť viditeľný nedostatok. Týka sa to však celej nápravy, pretože aj pravé zadné koleso je krivé, nie až tak ako ľavé, ale je. Je to proste chyba, ktorá udrie okamžite do očí. Ďalší nedostatok si môžeme všimnúť na streche. Pri nasávacom otvore sú zvyšky lepidla. Na to že model má byť vystavený v boxe, je to škoda.

Veľmi som sa tešil na tento model, ale ostal som dosť v rozpakoch. Na jednu stranu je spracovanie dobré ale na druhú strany to kazia fakticky 2 veci. Nechcem tvrdiť že teraz si od Altayi nič nekúpim, alebo že si nekúpim nič cez internet. Do toho rizika som išiel aj v tomto prípade, a je to prvýkrát čo mi prišiel takýto model, hold, stáva sa.

P.S.: Aj tak mám ten model rád.

2 thoughts on “Subaru Impreza WRX STI

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s