NASCAR 2014 Camaro #5

Mnohí z nás o značke Lionel Racing (LR) počuli málo, alebo vôbec nič. Niet sa ani čo čudovať. Táto značka je oficiálnym partnerom série NASCAR a tá sa v našich Európskych končinách veľkej popularite zrejme nikdy nedočká. A práve preto som si zo zbierky vybral pre mňa tento netradičný model. Dnes vás ani nebudem zaťažovať históriou jeho vzniku, či jeho detailami. Chcem vám len predstaviť fotky a krátky pohľad na to čo značka Lionel Racing v mierke 1/64 môže ponúknuť. A som z toho mierne v rozpakoch.

Dokiaľ som model z krabičky nevybral, považoval som ho za kuriozitku v mojej zbierke na veľmi vysokej úrovni. Asi som ho tam mal nechať. Naozaj som nečakal také nedostatky v potlači. Áno, môžete namietať, že celé autíčko je posiate tampoprintom a nejaká tá chybička sa predsa môže nájsť. A je to tak, máte pravdu. Model je jedna veľká reklama, dokonca aj zadné svetlá, kľučky na dverách sú natlačené. Všetko tak ako má byť podľa reálnej predlohy. Detailov si užijete viac menej v interiéri a chvála dizajnérovi modelu, že tu sa vyhral. Dokonca do modelu zakomponoval ochrannú sieť na bočné okno jazdca a ochrannú klietku. Pokiaľ teda narazíte na detaily od LR tak stoja za to. Taktiež predná maska je len nálepka, ale s realistickým vzhľadom.


Arthuro – Zberateľské modely


V rozpakoch ma nechal i podvozok. Je bohatý na detaily, naozaj je plný množstvom detailov, že sa to málokedy vidí na modeloch mierky 1/64. Bohužiaľ je z plastu. Už by som čakal úroveň akú má napríklad Greenlight. Pretože model je to naozaj pekný. A druhá rozpačitá stránka modelu sú samotné kolieska. Naozaj detailne navrhnuté s krásne čitateľným, žltým logom Good Year. No sú plastové. Možno by mali chalani z LR troška na limitky akou je i tento model zapracovať a dodať mu viac exkluzivity. Zaslúži si to.

Na záver sa znova vrátim ku svojim rozpakom z modelu. Áno, má chyby na sebe, ale i tak začnem značku Lionel Racing považovať nie za top firmu na modely, ale za jednu z tých lepších. Minimálne sa vyrovnajú Hot Wheels, alebo Matchbox. Čím viac sa dívam na Camaro, ktoré mám pred sebou na stole, o to viac sa mi páči, a zrejme je to jeho farebnou rozmanitosťou. Preto vravím, blázni ako ja, kupujte si modely NASCAR od Lionel Racing. Aspoň vám to troška obohatí zbierku o netradičné modely.

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s