4×4 SUV

Medzi rôznorodý sortiment značky patria aj darčekové sety s vozidlami. Väčšinou obsahujú 5 tematických vozidiel. Dnes si predstavíme balík s názvom 4×4 SUV. Sada obsahuje aj dva exkluzívne modely, ktoré inde nenájdete. Ako si ukážeme v článku, tak modely rozhodne potešia ako malých, tak aj veľkých. Ale skôr ako si predstavíme modely, si povieme niečo o značke Majorette.

Značku Majorette založil v roku 1961 Emile Véron vo Francúzsku. Bol to člen rodiny ktorá založila firmu NOREV (Véron od zadu). Firma začala s výrobou modelov železnice a doplnkov k nej. Modely áut začla vyrábať v roku 1964. Tento rok nájdeme aj na diorame v tomto sete, na značke reprezentujúcej označenie cesty. V 80tych rokoch kúpili výrobcu modelov Solido a portugalského výrobcu Novacar. V roku 2003 bola firma Majorette kúpená firmou Smoby. Tú však neskôr v roku 2009 odkúpila nemecká firma Simba-Dicke, pod ktorú patrí značka Majorette dodnes.

Vezmeme to hneď od začiatku a ako prvý si prejdeme Mercedes-Benz AMG G63. Vzhľadovo sa ponáša na niektoré vozidlá nemeckej polície, aj keď s nápisom „Police“ namiesto „Polizei“. Model je vyhotovený v mierke 1:61 a vyzerá veľmi dobre. Pri Majorette sme už zvyknutý na vkladané svetla vysokú mieru exteriérových detailov. Tento model môžem len vychváliť, pretože z každého uhla vyzerá dobre. Vidno že si výrobca dáva záležať, a preto detaily ako predná maska, či zadné svetlá sú veľmi dobre spracované a presne. Otváracia kapota drží vo vrchnej polohe na svojom mieste a pod ňou sa nachádza plastový odliatok V8. Vozidlo má aj odpruženie ale reálne je na tomto modeli zanedbateľné, pretože kolesá nemajú miesto na zdvih. Trošku zamrzí že na troch kolesách chrómovaný lem zasahuje aj do výplne, môžete si to všimnúť aj na fotkách.

Presuňme sa ďalej a pozrime sa na Lamborghini Urus. Balenie obsahuje 2 kusy, preto sa pozrieme na obe naraz a aspoň ich môžeme porovnať. Zelený kúsok je exkluzívny pre set, takže je to jediná možnosť ako k nemu prísť. Musím povedať, že pre mňa sa zatiaľ jedna o najlepšie spracovanie Urusu v mierke angličákov. Komplikovanosť tvarov reálneho vozidla dosť sťažuje výrobu tak malého modelu, ale Majorette to zvládlo dobre. Jediné čo mi na tých to modeloch prekáža je ťažné zariadenie. Mne tam proste nepasuje, je príliš veľké na ten model a vytŕča až príliš. Oproti zvyšku modelom mi príde aj Urus o dosť menší, hlavne pri porovnaní s Wranglerom. Je vyhotovený v mierke 1:64. Oba modely vyzerajú na prvý pohľad rovnako, avšak pro preskúmaní konštatujem že zelený je vypracovaný lepšie. Vidieť to na detailoch lakovaných čiernou farbou v prednej časti a lemoch blatníka. Tak isto otváranie dverí, na ľavé dvere hneď po otvorení trochu padnú dole. Avšak na oboch modeloch idú príjemne z tuha a držia vo svojej polohe. Ako vždy, musím kritizovať lakovanie po otvorení dverí, kde nie je žiadne, a vidíme holý kov. Po otvorení však vykukne pekne spracovaný interiér. Pekné detaily v podobe skoseného volantu a výduchov ventilácie. Čo sa mi ešte veľmi nepáči sú zadné svetlá. Prídu mi nejaké úzke, avšak ich vyhotovenie je veľmi dobré.

Ďalším členom zostavy je Jeep Wrangler Rubicon. Tento model sme si už opísali v minulom sete od Majorette (odkaz po kliknutí), takže sa pozrieme hlavne na rozdiely. V čom sa líši model od predchádzajúceho je strecha. Na rozdiel od žltého je tento zatvorený. Wrangler nemá žiadne otváracie časti, mohli aspoň umožniť dať tú strechu dole, alebo urobiť typický znak pre Wrangler, sklápacie čelné okno. Čo však má. Je podľa mňa najlepšie odpruženie nápravy. Treba už vynaložiť dosť sily aby ste ho dostali do spodnej polohy. V prípade žltého kusu bola nálepka na boku reálna. Pri oranžovom sa mi nálepky dohľadať nepodarilo, to ale nevylučuje že nie sú založené na realite. Nepasujú mi ale kolesá, kto by išiel na safari s naleštenými diskami? Podľa mňa nikto. Vizuálne pasujú, ale logicky nie. Úsmevnou chybou na tomto modeli v mojom prípade je lakovanie zadného svetla, pod zadným svetlom, je to vidieť na fotke. Vyzdvihnem však lak, ktorý má v sebe akoby trblietky a vyzerá naozaj perfektne.

Posledným kúskom je Land Rover Defender. Zebrovité sfarbenie vozidla je pomerne bežným javom vo svete a tak nejak už k tejto ikonickej „krabici“ patrí. Otváracia kapota tu má fakticky 2 polohy, zatiaľ čo do určitej výšky ju dostanete v pohode, do druhej už treba trošku sily, pretože ide tuho. Veľmi pekným dojmom pôsobí predná časť vozidla. Maska síce nemá ostré okraje, ale spolu s vkladanými svetlami, a detailom loga Land Rover vyzerá veľmi vierohodne. Nad tým všetkým tróni nápis DEFENDER. Zadná časť je tiež pekne spracovaná. Červené svetlá pekne vyniknú na bielej farbe vozidla. Pochválim ešte lemovanie okien, vďaka čomu nevyzerá karoséria prázdno. Akurát zas tie naleštené disky. Zaujme však podvozok, ktorý je na pomery Majorette až veľmi detailne spracovaný, veď posúďte sami.

Podľa mňa je to veľmi vydarený set autíčok. Pre zberateľov sa hodí, pretože modely sú veľmi podarené, možno až na Urus, ale ja nie som fanúšikom týchto pseudo-suv ani v skutočnosti takže to bude tým. Zvyšok partie je podľa mňa super.Radi by sme chceli poďakovať spoločnosti Simba Toys CZ, spol. s r.o. a jej zamestnancom za ústretovosť, a ochotu podieľať sa spolu na tvorbe tohto článku. Spoločnosť je oficiálnym dovozcom značky Majorette pre Slovenskú i Českú republiku. V sortimente Simba Toys CZ, spol. s r.o. nájdete mnoho iných známych produktových značiek ako napríklad Dickie a pod… Veríme, že i touto cestou budeme môcť pre vás prinášať do budúcna horúce informácie o novinkách z dielne Majorette.

Viac o produktoch spoločnosti Simba Toys CZ, spol. s r.o. nájdete na ich stránke https://www.simbatoys.cz/One thought on “4×4 SUV

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s