Mountain Rescue

Dnes si predstavíme dioráma set ktorý poteší ako veľkých tak aj malých. Diorámy od značky Majorette sú na našom trhu veľmi pekným spestrením ponuky. Pre deti to je skvelá hračka, zberateľov potešia pekné modely dopravných prostriedkov, a tých čo si skladajú vlastnú diorámy, určite potešia rôzne doplnky. Avšak mňa to poteší aj celé pretože aj vystavené na dioráme to vyzerá pekne. Pôvodne som si myslel že dioráma reprezentuje alpy, čo je možno aj pravda, ale po preštudovaní loga záchranárskej služby som zistil, že sa jedná o logo „Western Beacons Mountain Rescue Teams“. O to väčšie prekvapenie nastalo po zistení že záchranná služba pochádza zo Spojeného Kráľovstva. Len tak pre zaujímavosť, najvyšší bod v tomto regióne dosahuje výšku 1085 metrov nad morom, a nachádza sa vo Walese. Z toho usudzujem že logo je použité preto, lebo tam proste pasovalo. Akurát sa zmenil nápis vo vnútornej časti loga za England & Wales na Majorette. Avšak, iba na krabičke, na modeloch sa nápis nemenil.

Ako prvé začnem Jeepom. Zaujme už na prvý pohľad cez krabičku. Po vybratí  a bližšom skúmaní, však poteší ešte viac. Ako prvé chcem vyzdvihnúť autenticitu nálepky na boku vozidla. Skutočne taká existuje a dá sa objednať, vidno že si Majorette zakladá na detailoch svojích produktov. Lakovanie vozidla je na veľmi dobrej úrovni, žiadne defekty, pekne vyniknuté detaily, aj špáry karosérie. Rozhodne potešia predné vkladané svetlá ako to už býva zvykom. Predná časť vozidla obzvlášť dobre spracovaná. Lakovanie rebier masky chladiča, nad tým nápis Jeep či nalakované hmlové svetlomety. Nič z toho nevykazuje známky defektov. Pekným detailom sú aj lakované prídavné diaľkové svetlá na vrchnom ráme vozidla. Tu sa nepriamo dostávam aj k interiéru, ktorí, ako to už býva pri Majorette zvykom, je spracovaný naozaj dobre. Trochu zamrzí že sa ta neotvárajú dvere, či kapota, avšak rozhodne poteší odpruženie podvozku, obzvlášť predná náprava, ktorá ma veľmi veľký zdvih. Model je vyhotovený v mierke 1/60.

Druhým vozidlom zo súpravy je MAN TGS. Tu mi príde spracovanie trochu horšie a mám z toho zmiešané pocity. Hlavne čo sa týka lakovania to zamrzí, kde nájdeme určité nedostatky, ale jedná sa prevažne o hračku pre deti, takže to môžeme odpustiť. Výrobca sa ale aj tu snažil o detaily. Preto nájdeme štvoricu lakovaných svetiel v prednej časti, či prednú masku, ktorá v značnej miere zlepšuje dojem z vozidla. Korba vozidla ale náramné poteší nejedného zberateľa a hlavne fotografa. Je pravda že Jeep ktorý je v tomto sete sa tam o milimeter nezmestí, je proste široký, ale aj vozidlá od iných výrobcov tam sadnú perfektne. Síce mi príde že vyzerá MAN trochu menšie, ale to je zrejme dané mierkou, ktorá je 1/87.Veľmi pekným detailom je aretácia korby v zasunutej polohe, síce tam má trochu vôľu ale drží na svojom mieste, a to je základ.

Posledným modelom je vrtuľník od amerického výrobcu Bell, model 429. Tento typ vrtuľníka je pomerne obľúbený a využívajú ho aj záchranné zložky Slovenskej Republiky. Tiež musím povedať že sfarbenie modelu mi najviac pripomína práve našu horskú záchrannú službu. Vrtuľník sa skladá z dvoch častí,  kabína je kovová, zatiaľ čo spodná časť je vyrobená z plastu. A toto je podľa mňa najväčší kameň úrazu celého modelu. Nepôsobí to úplne zle, avšak pri lakovaní vidno tento spoj, pretože medzi červenú farbu sa dostala podkladová biela. Je to len malý detail, ale mňa to dosť ruší. Avšak inak je celkovo Bell spracovaný veľmi dobre, možno ešte otvory na horúci vzduch od motora mohli byť vyfarbené na čierno aby to pridalo trošku na vizuály. Hlavné však je že sa obidve vrtule točia a na hlavnej sa dajú sklopiť dva listy.

Ešte nám ostali 2 zvieratká. No najprv treba povedať že podľa mojich zistení, sa predávajú dva verzie tohto setu. Jeden obsahuje kravu a ovcu a druhý, 2 ovce a nemeckého  ovčiaka. Popravde, neviem ako to mám zhodnotiť, nesledujem figúrky zvierat. Rozoznať druh zvieraťa sa dá, kravička má aj rohy, tak asi fajn, na diorámu to postačí podľa mňa. Akurát čo môžem podotknúť, že sú vyrobené z nejakej tvrdej gumy a nie plastu. Celkovo je podľa mňa dioráma vydarená a hlavne ten Jeep stojí za to. Avšak, viac sa to ako celok hodí na nejakú veľkú diorámu vidieka.Radi by sme chceli poďakovať spoločnosti Simba Toys CZ, spol. s r.o. a jej zamestnancom za ústretovosť, a ochotu podieľať sa spolu na tvorbe tohto článku. Spoločnosť je oficiálnym dovozcom značky Majorette pre Slovenskú i Českú republiku. V sortimente Simba Toys CZ, spol. s r.o. nájdete mnoho iných známych produktových značiek ako napríklad Dickie a pod… Veríme, že i touto cestou budeme môcť pre vás prinášať do budúcna horúce informácie o novinkách z dielne Majorette.

Viac o produktoch spoločnosti Simba Toys CZ, spol. s r.o. nájdete na ich stránke https://www.simbatoys.cz/One thought on “Mountain Rescue

  1. Spätné upozornenie: 4×4 SUV

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s