Ford Mustang GT & Subaru WRX STI

Rozmýšľal som či tieto modely písať oddelene alebo spolu. Nakoniec padla voľba pre spoločný článok. Takto sa môžeme pozrieť na 2 modely od jedného výrobcu naraz. Tiež obe vozidlá sú podľa skutočnej predlohy. Zaujímavé to ej o to viac že vozidlá predstavujú úplne opačné svety. A teraz nemyslím len to že Subaru je z východu a Ford zo západu. V jednom drieme poctivo bublajúci V8 a v druhom štvorvalcový boxer.

Ako prvý si predstavíme Ford Mustang GT. Myslím že slovné spojenie divoký západ sa na Mustang výkone 450 koní hodí dostatočne. Model je v prevedení pretekárskej školy Fordu v USA. Musím sa priznať že ma upútal na prvý pohľad už zabalený v obale a tešil som sa až ho vyberiem na svetlo sveta. Je spracovaný parádne, čo sa týka lakovania je ho všade v rozumnej hrúbke. Jediné miesto kde je to slabšie je v oblasti vnútorných strán dverí. Vzhľadom na cenu a veľkosť modelu je to akceptovateľné. Už len to že dvere sú otváracie je veľké plus.  S karosériou lícujú dobre a po otvorení držia na mieste, čo je super.

Veľkým bonusom sú u mňa vkladané predné svetla, vyzerá to lepšie ako len nálepka a dodáva to na celkovom dojme z modelu. Nálepky sú však v dobrej kvalite. Sem-tam sa nájde menej ostrá hrana ale to viem tiež pochopiť. Trošku zamrzela ľavá strana zadných svetiel, ktorá je mierne posunutá. Netuším či to majú tak všetky vyrobené kusy alebo len určitá séria. Na podvozku nenájdeme žiadne detaily, pekné sú však kolesá ktoré pasujú k celkovému dizajnu autíčka. Samozrejme podvozok je odpružený. Ešte rýchlym pohľadom sa pozrime do interiéru. Je vidno že aj tu si dal výrobca záležať a vidno tam určité detaily. Model v mierke 1:64 je podľa mňa veľmi vydarený a aj proporčne lepší ako niektoré konkurenčné značky.

Poďme sa pozrieť na Subaru, ktoré je vyhotovené v mierke 1:58. Opäť model podľa reálnej predlohy a nesie sa v podobnom duchu ako Mustang. Subaru usporadúva svoje pretekárske školy väčšinou v severných krajinách v Európe. Podujatia však robia celosvetovo a tak ich môžeme nájsť aj v domácom Japonsku či v USA. Model možno nezaujme na prvý pohľad, to ale nie je chyba Majorette ale Subaru. Mne osobne sa to „bojové pomaľovanie“ veľmi nepáči, ale niekomu možno bude.

Čo ma však zaujalo, je predná časť vozidla. Tie detaily sú super. Klasicky vkladané svetlá, pekne viditeľné logo Subaru, ale hlavne, smerovky a hmlovky. Na nálepkách (podľa mňa je to skôr lakovanie, ale kvôli lepšej orientácii ostaneme pri nálepkách) ale vidno pri pohľade z blízka rozostrené hrany. Na tomto konkrétnom kuse je ešte nedokončené zadné svetlo. Mám k dispozícii ešte jeden kúsok a tam je to v poriadku. Cez otvorené dvere sa môžeme pozrieť aj tu do interiéru. Opäť si aj tu dal výrobca záležať a detaily sú podľa mňa ešte lepšie ako v Mustangu.  Podvozok nám opäť neponúka žiadne detaily okrem koncoviek výfukov. Poteší však že aj tu je odpružený.

Z modelov od značky Majorette začínam mávať čím ďalej tým lepšie pocity. Sú síce o euro či dva drahšie ako konkurencia, podľa mňa ale stoja za to. Spracovaním a detailamy sú podľa mňa na dosť vysokej úrovni a rozhodne potešia otváracie časti či odpružené podvozky. Príjemným bonusom sú aj kartičky s údajmi o aute. Odporučiť hlavne musím Mustanga, lebo ten sa mi vážne páči.

Radi by sme chceli poďakovať spoločnosti Simba Toys CZ, spol. s r.o. a jej zamestnancom za ústretovosť, a ochotu podieľať sa spolu na tvorbe tohto článku. Spoločnosť je oficiálnym dovozcom značky Majorette pre Slovenskú i Českú republiku. V sortimente Simba Toys CZ, spol. s r.o. nájdete mnoho iných známych produktových značiek ako napríklad Dickie a pod… Veríme, že i touto cestou budeme môcť pre vás prinášať do budúcna horúce informácie o novinkách z dielne Majorette.

Viac o produktoch spoločnosti Simba Toys CZ, spol. s r.o. nájdete na ich stránke https://www.simbatoys.cz/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s