Ecto 1A

Krotitelia Duchov, alebo ak chcete Ghostbusters, nepochybne patria k symbolom 80tych rokov. Oba filmy si získali množstvo fanúšikov a hlavne v Amerike sa ľudia na Halloween radi obliekajú do kostýmov hlavných postáv. Ich pohotovostné vozidlo patrí medzi ikony strieborného plátna. Patrím rovnako k fanúšikom filmu a zaobstaral som si model z druhého filmu s názvom Ecto-1A.

Model ma hneď zaujal prvým dojmom. Vyzerá dobre a prepracovane. Začneme už tradične karosériou a lakovaním. Hlavná biela farba netrpí žiadnymi nedostatkami. Všade jej je dostatok, dokonca ja v oblasti hrán pri kolesách. Červená lakovanie  je tiež dosť kvalitné, na hrane kufrových dverí a krídelok vidno menší rozptyl ale pri takejto mierke sa ani nečudujem. Obzvlášť sú pekne urobené zadné svetla ktoré sú lakované na strieborno, čo má imitovať chróm. Na takúto malú mierku podľa mňa skvelá práca. Tak isto strieborné lakovanie obvodu okien je prevedené v dobrej kvalite.

Decali sú tiež kvalitné. Nevidno žiadne potrhanie na okrajoch či vo výplni. Nápisy sú jasne čitateľné. Je možné prečítať aj prednú značku s nápisom ECTO 1A. Tá je síce umiestnená trošku krivo ale opäť to pripisujem mierke vozidla. Zastavím sa ešte pri krotiteľskej výabve na streche vozidla. Zatiaľ čo LED panely sú súčasťou karosérie, zvyšok je plast. Predné a zadné majáky sú vyrobené z priehľadného plastu. Aj tu musím pochváliť lakovanie ktoré je veľmi dobre urobené.  Ešte som si všimol taký malý detail. Posledné okienko je iba namaľované na čierno. Netuším prečo tam nie je normálne „diera“ a číri plast, ale ako kamufláž to splní úlohu.

Potešením je kovový podvozok. Detaily na ňom mi síce prídu ako povinnosť z núdze, keďže tam dokopy nič nie je, ale vďaka tomu že je z kovu sa model príjemne drží v rukách vďaka svojej váhe. Dobrý dojem tiež dotvárajú gumené kolieska s nápisom BF Goodrich. Kolieska sú skladané z troch častí.  Oska so základom kolesá, disk(niečo ako puklica) a nakoniec guma. Radím Vám, nedávajte ich dole, zle sa to skladá potom a riskujete pokrivenie osičky. Na fotke vidno že vďaka „pukliciam“ nemusí pneumatika sedieť úplne ideálne. Po otvorení mal model jemne krivú prednú osku. Pri jazde ostávalo ľavé predné koleso vo vzduchu, ale to sa dá ľahko opraviť. Ešte prejdem k prednej časti vozidla, ktorá je súčasťou podvozku. Ja neviem, ale pôsobí to auto na mňa smutne. Mohli si dať trošku viac záležať na lícovaní. Pochvala však za lakovanie, kde pekne vynikne maska. Bohužiaľ na ľavom prednom svetle mi chýba kúsok bieleho laku a to nevyzerá dobre.

Škoda tej prednej časti, kazí trošku dojem z celého autíčka, ktoré je inak pekne a kvalitne spracované.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s