PORSCHE 918 SPYDER

Miniatúram v mierke 1/87 sa začínam podvedome venovať viac a viac i keď cena veľakrát prekoná väčšie mierky. Ale obdivujem na nich zručnosť a zmysel pre detaily, ktorý do modelu vnáša každý jednotlivý výrobca. “Hmmm a sfarbenie MARTINI? To je pre mňa lahôdka.” Naviac ide o retro edíciu od Porsche z roku 2013. Nevedel som v ponuke eshopu odolať. Predstavím vám dnes model od SCHUCO v mierke 1/87 (HO) a poviem vopred, že mám z neho zmiešané pocity, no prevládajú tie kladné.

Model je usadený na podstavci v pevnej transparentnej krabičke, bez patentov proti rozdeleniu, ale drží pevne a nemusí sa človek báť, že by model vypadol ak ho chytí za kryt. Dovolil som si model samozrejme kvôli fotografovaniu odmontovať. Prvé dojmy z autíčka boli úžasné, množstvo detailov, línie modelu a tá drobnosť jednoducho človeka pritiahnu a potešia. Lakovanie je na dobrej úrovni, no miestami sa javí ako prevrstvené, na miestach, kde by mohli viac vyniknúť detaily karosérie. Zvýrazňovanie detailov karosérie samozrejme musí zodpovedať mierke, no i tak mám pocit, že ísť viac do hĺbky by na niektorých miestach nezaškodilo. Ale týchto nedostatkov, alebo subjektívnych názorov z mojej strany nie je veľa. SCHUCO naozaj odvádza dobrú prácu. Potlač nálepiek z reálnej predlohy vozidla sú na viac ako dobrej úrovni, ale i tu som zaznamenal drobné nedostatky napríklad na hrane prednej kapoty pod čelným sklom, nie je potlač dobre dotiahnutá. Na fotkách ktoré zobrazujú detaily modelu, sú tieto nedostatky viditeľnejšie

NEZABUDNITE OHODNOTIŤ NÁŠ ČLÁNOK NA FACEBOOKU, ĎAKUJEME.

Jednou perličkou malého modelu je zadné prítlačné krídlo, ktoré spolu s prednými svetlometmi je na karosériu autíčka pridané v procese výroby ručne. Vzhľadom k mierke tých to detailov už na modely veľa nenájdete. Ďalším pekným detailom je pohľad na motorovú časť, ktorá je zvýraznená farebným doplnkom v čiernej farbe. Týchto farebných, zvýraznených doplnkov nájdete na zmenšenine viacero ako i napríklad viečko nádrže na ľavej strane a zadné brzdové svetlá. Pohľad cez čelné sklo nám dáva ako takú predstavu o tom, čo sa nachádza pred vodičom Spyderu. Drobné detaily viditeľné cez predné sklo sú „chrumkavé“, naozaj by som v tejto mierke toľko detailov v interiéry nečakal.

Celý dojem zo športového vzhľadu 918ky zakončujú “mohutné” pneumatiky s dezénom, vyrobené samozrejme z gumy. Tie sú nasadené na viac lúčových diskoch striebornej farby. Samotný pohľad na podvozok autíčka už veľa neprinesie, okrem loga a popisu názvu modelu výrobca nezaťažoval naše zmyslové bunky. Podvozok je strohý, ale nám to samozrejme nevadí. Model je jednoducho úžasný a farbi Martini mu jednoducho pristanú.


HODNOTENIE

Rating: 4 out of 5.

HISTÓRIA A PARAMETRE

Hybridný voz sa dostal na scénu prvýkrát vo finálnej verzii v roku 2013. Jeho vývoj trval dva roky a mal byť konkurentom pre hybridné superšporty od Ferrari a McLaren. Spyder je poháňaný 4.6 litrovým hybridným motorom a doplnený o dva elektrické agregáty, pre každú nápravu zvlášť. Pohon je prenášaný cez 7 stupňovú automatickú prevodovku na všetky štyri kolesá.

  • Rozmer: 4643 x 1940 x 1167mm
  • Váha: 1720kg
  • Rázvor náprav: 2730mm
  • Motor: V8 4.6L s výkonom 887k (661kW)
  • Maximálna rýchlosť: výrobca uvádza 340km/h

REKLAMA

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s