Italian Design po čínsky

Niekde sa vytratil “Italian Design”, niekde sa vytratil duch autíčok, ktoré si pamätám z čias keď ešte TUZEX vládol luxusnému tovaru a bony boli ťažko k zohnaniu. Pre mladších čitateľov, to bola doba, keď mobilné telefóny boli iba v sci-fi filmoch. Ale pozrime sa na to čo s kvalitnou značkou, urobili (ne)šikovné čínske ručičky. Darmo, aj keď je čínska firma registrovaná vo Francúzku… dizajn, kvalita a hlavne precíznosť sú tiež už historickým faktom a zrejme nenávratne stratené. Bburago ako si ho pamätáme je už možno dávno preč. A to sa písal rok 2018, kedy tieto “krásky” boli vydané a pod licenciou.

Panebože ani neviem kde začať…. úprimne ani sa mi do toho veľmi nechcelo, ale musím to napísať. Z regálu jedného nemenovaného obchodného reťazca, som si vybral dva modely s rovnakou kartou za ktorú by sa hanbil aj 5 ročný školák na výtvarnej. Jedným z nich je Porsche Cayman S a Dodge Viper GTS z roku 1996. Nielenže autíčka nezodpovedajú ani náznakom reálnej predlohe ktorú majú znázorňovať, napríklad u Porsche veľmi dlhá predná kapota, samozrejme i zadná časť nesúhlasí s reálnou predlohou. U Dodge je tento fakt ešte výraznejší. Zadná osička u Dodge je veľmi krátka a kolieska sú zapustené pod blatníky ako lowriderov, už len skákať v rytmu hip-hop by mohlo.

Hlavne črty karosérii i keď nie sú podľa reálnej predlohy sú síce výrazne a dokonca i lak je vcelku na dobrej úrovni. Dokonale kryje ostré hrany, taktiež nálepky nemajú zlú kvalitu a aspoň čo sa Porsche týka. No je to naozaj málo čo nám tieto modely vedia poskytnúť. A čerešničkou na torte je fakt, že do kabíny nie je vôbec vidieť. Nepriehľadný čierny plast zabraňuje akýkoľvek výhľad do interiéru. O podvozku poviem iba krátko, že je to placka, a výrobca sa ani s textami ako sme u HW alebo MTB zvyknutý neunúva.

Páni a dámy, nekupujte to!! Ja by som to ani deťom nekúpil na hranie do pieskoviska. Úroveň s akou čínsky súdruhovia naložili s našou obľúbenou, starou značkou je naozaj na zaplakanie. Je už len na nás, či tento pokus prepáčime, a budeme dúfať v zlepšenie.


Hodnotenie

Rating: 2 out of 5.

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s