September 2019

Dnes sme si pre vás pripravili prehľad článkov a zaujímavostí z časopisov VETERÁN, Auto Bild a Auto TIP. Posledný menovaný časopis je zameraný prevažne na klasiku 70-90. rokov, no pre záujemcov o klasickú históriu odporúčame skôr mesačník VETERÁN. Samozrejme ani novinky zo sveta automobilizmu nevynecháme a nazrieme do nového čísla Auto Bild, ktoré mimochodom ako darček obsahuje voľnú vstupenku na Autosalón Nitra, ktorý sa koná 3. – 6.10.2019.


Auto TIP 4/2019

Za necelých 4€ si naozaj zakúpite veľa čítania a informácii o automobiloch prevažne z čias 70 až 90 rokov. No samozrejme nevynechá ani staršiu históriu. Číslo sa venuje porovnávaciemu testu, kde sa postaví proti ikone luxusu Mercedesu 280SE (W126) z roku 1982 hneď štyri značky v zastúpení BMW 728i(E23), JAGUAR XJ6 4.2 SERIES III, OPEL SENATOR A 3.0 S a PEUGEOT 604 SL V6. Trošku by sme namietali, že medzi Mercedesom a posledným menovaným modelom od ich uvedenia na trh delilo šesť rokov, čo v oblasti vývoja automobilizmu je veľké obdobie. A Peugeot tak postavil proti Mercedesu zastaralú technológiu. No nechajte sa prekvapiť ako samotný test dopadol.

Ďalším zaujímavým a hodnotným článkom je história vozidla BMW 335 z roku 1939. Krásne fotografie detailov vám dopodrobna s autorovým rozprávaním priblížia túto vojnovú ikonu luxusu. Pre vyznavačov minulej éry z čias 80 rokov, kedy východnú Európu ovládal komunizmus tu máme úžasný článok o úžitkových vozidlách východného bloku v zastúpení FSC ŽUK (1977), ŠKODA 1203 (1994), BARKAS B1000 (1989) a VW T2 (1977). Obsiahla história značky Citroen tiež poteší nie jedného frankofila a na mnohých fotografiach nájde veľa neznámich modelov tejto značky.

Mercedes-Benz oslavuje 125 rokov pôsobenia v automobilovom športe. I preto je v časopise na ôsmich stranách venovaný článok k tomu to jubileu.

Mercedes-Benz W 196 R (1954)

A veľmi zaujímavým čítaním je i porovnávací test Fiatu 500 včera a dnes, ale mnoho a mnoho ďalších zaujímavých článkov zo sveta, ktorí sa nám pomaly vytráca v histórii.


VETERÁN 09/2019

Hlavným článkom v slovenskom historickom časopise o veteránoch a automobilovej histórii je venovaný, anglickej legende MINOR 850. Osobne nás veľmi potešil článok o americkej legende Ford F-100 z roku 1968, ktorú obľubujeme vo svojich modelových zbierkach. Časopis prináša i prehľadnú históriu anglickej značky HUMBER & Co., ktorej začiatky siahajú až do roku 1867.

Pre nás, čo pubertu prežili koncom 90. rokov tu je lahôdka v podobe článku o Simson S51 a vyčarí nám spomienky na naše prvé jazdy na tejto motorke.

A čo je to ten Sir Vival? Tak o tom to počine z 50. rokov sa tiež dočítate v novom čísle časopisu VETERÁN. Inžinieri a konštruktéri boli vždy tak trochu “divný”, ale i preto je pre nás svet automobilizmu tak zaujímavý. Každým číslom je tento časopis zaujímavejší a pre nás je každo-mesačným prínosom nových informácii.


Auto Bild 09/2019

A čo je nové vo svete nových automobilov a automobilových technológii? O tom sa na 100 stranách mesačníka Auto Bild dočítate na každej stránke a naviac vám redakcia pribalí i darček v podobe voľnej vstupenky na Autosalón Nitra.

VW ID.3

Premiéra VW ID.3 a Golf 8.generácie porovnajú svoje plusy a mínusy v úvodnom krátkom, úvahovom článku o budúcnosti elektromobilov. Na elektromobily sa v časopise odkazuje ešte niekoľko článkov. Svet jednoducho stráca záujem o rev a trasenie klasického motora.

Medzi novinkami na trhu s automobilmi sa predstavuje Peugeot 208 PureTech 100 s naozaj pôsobivým dizajnom zadného čela a kapoty. Taktiež na naše zmyslové bunky útočí japonské SUV MAZDA CX-30, hybridné BMW 3 Touring v kombi prevedení. Pre nadšencov 4×4 redakcia pripravila test SUZUKI JIMNY 1,5l VVT 4WD a tiež i predstavila športovú verziu HYUNDAI TUSCON 2,0 CRDi N Line. Naozaj toto sa kórejcom vydarilo.

Hyndai Tuscon N Line

Porovnávacie testy kde Dacia poráža konkurenciu tiež vyčarí úsmev. Naozaj veľké množstvo malých testov medzi konkurentmi, dokáže pre vás, čo si plánujú kúpiť nové auto pomôcť pri výbere. Test novej BMW X7 je čítaním pre bežného človeka ako zo sveta sci-fi, no test hybridov a ich spotreba s vybitými akumulátormi je zaujímavé čítanie.

Škodovka nám predviedla nový športový KAROQ Sportline RS s výkonom až 190k a pre milovníkov superšportov je meno PAGANI a McLAREN dôvodom, prečo by si nové číslo Auto Bild mali zakúpiť. Ak neviete kto je Kevin Pikes, “Vráťte sa do budúcnosti”, strojca legendárneho automobilu zo série BACK TO THE FUTHURE vám vyrozpráva svoj príbeh o tom, ako zostrojil filmovú legendu menom DeLorean.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s