1956 FORD F-100 WRECKER

No keď som zbadal F-100ku v ponuke eshopu a ešte od amerického výrobcu ACME, dlho som neváhala. Cena vyššia, samozrejme, ale práca a kvalita k neporovnateľná s MBX či nim podobným. Ale pozor proti MBX nič samozrejme nemám. I tam si nájdem svoje srdcovky. No Ford F-100 vo farbách a dizajnérskom prevedení od Stacey Davids sa len tak nemôže obísť. Naviac ide o limitovanú edíciu z roku 2019. Ak by ste chceli vedieť kto je S.Davids môžete si jeho prácu pozrieť na stránkach staceydavid.com. Je sa na čo pozerať, ale poďme už k WRECKERu.

História modelu F-100 sa začala písať už v roku 1948. Model ktorí si dnes predstavujeme patrí až do druhej generácie ktorá sa vyrábala od roku 1953 – 1956 a jej hlavným rozdielom oproti prvej generácie boli väčšie rozmery a väčšia užitočná nosnosť nákladu na 500kg. Zaujímavosťou druhej generácie bola voliteľná výbava v podobe bezpečnostných pásov. Ako pohonná jednotka bol použitý benzínový motor 223 CID Mileage Maker I6 s výkonom 137 koní a objemom 3,7 litra.

Prieskumom modelu som prišiel k jednému poznatku, pôvodne som chcel napísať sklamaniu, ale uvedomil som si jeden fakt, že model i keď pod hlavičkou ACME, vlastne vyrobila spoločnosť GREENLIGHT a to na škodu rozhodne nie je. Ale prejdime si model poporiadku. Laková, čierna úprava je myslím si na solídnej úrovni, nikde nevykazovala žiaden defekt v podobe prenikania podkladu. Taktiež nálepky a farebne zvýraznené detaily sú na veľmi dobrej úrovni. Hádam len medzi blatníkom a dverami boli nálepky potrhané cez ryhu medzi tými to dielmi. Grafické zvýraznenia detailov sú presné a dobre usadené, ako napríklad kľučky dvier i zadný, červený nápis FORD.

Model zaujme predovšetkým veľkou rampou na korbe používanú k odtiahnutiu vozidiel. Množstvo vyvedených detailov od prednej masky ktorej dominujú dva svetlomety a veľká chrómová mriežka s masívnym nárazníkom poteší každého zberateľa. Ryhovanie detailov ako sú dvere, predná kapota a pod je dokonalé a primerané hlboké. Za povšimnutie stojí zadné sklopné čelo i korba autíčka osadená doskami. Veľmi pekné a pôsobivé detaily. Taktiež chrómové puklice na červených diskoch sú pekným detailom a naviac pneumatiky majú výrazný dezén. Nedostatkov na tak peknom modely asi budeme ťažko hľadať. no nájdu sa v podobe fŕkancov farby pri výrobe modelu.

Celkové zhrnutie pocitov o modely sú viac ako pozitívne a som nadšený tým to kúskom v zbierke. Naviac, ako som už spomínal, že ide o limitovanú produkciu, bude jeho cena raz vyššia, no zatiaľ sa ho nechystám predať. No ak by ste ešte na toto autíčko narazili, neváhajte.

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s