Chevrolet Camaro ZL 1 Race Car

V roku 2015 LEGO uviedlo na trh novú sériu stavebníc pod názvom SPEED CHAMPIONS. Zameriava sa na pretekárske a športové vozidlá podľa skutočných predlôh. Ku každej stavebnici je minimálne jedna figúrka ktorá je oblečená vo farbách príslušného modelu. Taktiež pri každej stavebnici sú rôzne doplnky, ako semafor, šachovnicová vlajka, či ako v tomto prípade, tankovacia nádrž. Niektoré stavebnice majú aj vymeniteľné časti, napríklad nárazníky, ale aj disky kolies.

Dnes sa pozrieme na stavebnicu Chevroletu Camaro ktoré má predlohu v reálnom aute z pretekov na rýchlom ovále série NASCAR. Povedzme si pravdu, reálne autá nemajú s produkčnými nič spoločné a existujú len preto aby podporili predaje.  Karoséria je robená z jedného kusu, svetlá sú lepené a „pod kapotou“ je ústrojenstvo ktoré si bežný človek nemá šancu kúpiť. Taktiež sú všetky autá v pretekoch rovnaké čo sa týka šasi a V8 motorov.

V Európe séria NASCAR populárna nie je, osobne ma tiež nebaví pozerať niekoľko desiatok kôl ako krúžia okolo. Jediné čo sa mi ale na NASCAR vždy páčilo boli havárie, pretože ak sa tam stane tak väčšinou to už je zábava pozerať ako polovica pretekárov končí v šmyku alebo ako ich vztlak nadvihne a autá začnú robiť saltá. Samozrejme  každá havária je zlá, pretože havarovať v 300km/h nechce hádam nikto, ale treba povedať že bezpečnosť v motoršporte už je na kvalitnej úrovni.

Sám neviem či mám považovať túto sériu od lega za hračky alebo za modely. Vlastním 8 kúskov zo série a musím priznať že je naozaj podarená. Upozorňujem že nálepky si musíte lepiť sami, takže kto na to nemá nervy tak veľa šťastia. Pri tomto modely sa mi stalo že som jednu nalepil naopak, treba sa veľmi snažiť ako to dať opatrne dole. Alebo ak nalepím nejakú krivo, som sám na seba naštvaný kvôli tomu potom. Ale vo výsledku, keď to má človek poskladané, tak sa aj teší.

Camaro je celkom pekne spracované. Na ľavej strane nájdeme otvor plniaceho hrdla do ktoré sa dá naozaj zasunúť tankovacia nádrž. Na opačnej strane zase nájdeme naznačenie výfukov pod „dverami“. Tiež sa mi páči zadný difúzor a predný splitter. Zaujímavým doplnkom je polohovateľná klietka pretekára v kabíne, keď už sa nič nemení, tak sa aspoň niečo hýbe. Fakt sa mi tento kúsok páči.

V krabičke nájdete dieliky rozdelené väčšinou v troch či štyroch sáčkoch. Potom sa tam nachádza ešte knižka s obrázkovým návodom a nálepky. V tomto prípade boli nálepky 2x, pretože jedny sú s priehľadným pozadím. Ak Vás bavia autá ale nenašli ste si cestu k legu, tak možno toto je tá správna voľba.  Ja mám doma 8 kúskov a neľutujem, určite pribudnú ďalšie. V obchodoch to zoženiete od približne 13tich eur.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s