1/43 UAZ 3909 FIRE SERVICE

Novinka od ZVEZDA, ktorú sme si objednali v eshope PROSPEKTOR.SK nás veľmi a milo prekvapila nielen detailom, no hlavne i kvalitou spracovania výliskov. Ak sa do stavby pustíme, myslíme si, že sa bude vedieť skladať sama a bude potešením nielen pre nás, ale i pre mnohých plastikový modelárov a zberateľov modelov. Už len univerzálna mierka 1/43 nás veľmi potešila, ktorá je pri plastikových modeloch nie veľmi rozšírená.

Troška histórie…

UAZ 3909 je sedem miestne vozidlo, určené prevažne na jazdu po nespevnených komunikáciach. Jeho história sa začala písať v roku 1958 v Uľjanovských závodoch. Model s označením 3909 za začal vyrábať až v roku 1985, prevažne pre záchranárske, vojenské a tiež i expedičné úlohy. Inovácie modelov od roku 1985 priniesli nové palubné prístrojové dosky, osvetlenie, nový brzdový systém a taktiež bola prepracovaná pohonná jednotka ktorá dosahovala výkon 82,5KW. Pohotovostná hmotnosť vozidla ktoré dosahovalo max. rýchlosť 127km/h, bola 1905kg. V nezmenenom prevedení sa vyrábal model 3909 až do roku 2000 kedy sa pridali nové inovácie, prevažne pre pohodlie a bezpečnosť posadáky.

OBAL a PRVÉ DOJMY

Poďme sa pozrieť na samotnú stavebnicu modelu v mierke 1/43. Farebný prebal krabice pôsobí kvalitne, ale čo nás najviac potešilo, bola ochranná, kartónová krabica, ktorá dokonale chráni všetky súčasti stavebnice. Tá sa dá použiť i pre lepšie uskladnenie rozrobeného modelu a jeho súčastí. V tomto smere musíme dať palec hore. Všetky diely stavebnice boli starostlivo zabalené v igelitovom obale a to i vrátane obtiskového aršíku.

DIELY A DETAILY

Po vybalení dielov a detailnom skúmaní sme vyhodnotili stavebnicu ako veľmi dobrú po stránke dobrého opracovania jednotlivých dielov. Nebrali sme v úvahu stopy po vysekávaní. Zaujímal nás prevažne pretečený materiál v dôsledku nekvalitnej formy. No závažné nedostatky nebolo vidno. Taktiež detaily na samotných dielov boli dokonalé čisté i hlboké. Jedným z drobných nedostatkov sme si všimli na čírych detailoch, kde tu a tam bolo vidieť zvlnenie materiálu ktoré mohlo nastať pri nedostatočnom ochladnutí materiálu a jeho rýchlom vypadnutí z formy. No jedná sa o kozmetickú vadu a na funkčnosti i tvare dielu to nemá vplyv. Dekálový aršík s obtlačkami nesie známky kvalitnej práce. Jednotlivé nálepky sú detailné a zreteľné. Malé očakávanie, ktoré sa bohužiaľ nenaplnilo bolo v podobe plastových kolies. Očakávali sme gumené pneumatiky, ktoré sa dajú nasadiť na plastové disky. No nič z toho sa nekonalo. Kolesá sú plastové s dezénom len po vonkajšej strane spolu s diskom.

ZÁVEROM

Stavebnica prešla podľa nášho hodnotenia na výbornú a vrelo odporúčame každému modelárovi vlastniť tento kúsok skvelej práce od ZVEZDY. Počin ktorý sme mali v rukách za necelých 14€ od spoločnosti PROSPEKTOR.SK je kvalitatívne i hodnotne viac ako dobrý. Dávame palec hore a tešíme sa na vaše fotky tejto stavebnice do “komentov” tu, alebo na našej FB stránke.

PARAMETRE MODELU

Kat.číslo: 43001
Dĺžka: 103mm
Počet dielov: 66ks
Mierka: 1/43

Farby ZVEZDA: 05, 06, 12, 17, 20, 33, 58
Farby TAMIYA: X44, XF16, XF7, XF2, XF1, X26, XF8

Farby nie sú súčasťou modelu


Model UAZ 3909 si môžete zakúpiť v spoločnosti PROSPEKTOR.SK priamo TU.


(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s