1/144 NORTHROP F-5E TIGER II

Na dnešný deň, troška plastu nezaškodí. Každý z vás má doma kostlivca v skrini. Ten môj sa volá F-5E TIGER 2. Ide o americké  dvojmotorové ľahké stíhacie lietadlo, vyvinuté spoločnosťou Northrop Corporation. Je určené na vybojovanie vzdušnej nadvlády, ale môže byť použité aj pri útokoch na pozemné ciele. Stroj dosahoval maximálnu rýchlosť až 1 730 km/h. Mierka 1/144 ktorú dnes predvediem, je na môj vkus troška neštandardná a to bol pred rokom asi aj dôvod prečo som ho kúpil na vyskúšanie. No ako som povedal. Ide o kostlivca. Možno ma tieto riadky prinútia sa do modelu vrhnúť, uvidíme.

Model bol dôkladne zabalený v pevnom igelite, zrejme všetci poznáte ten pocit, keď vyťahujete nový, nezložený plastový model z krabice. Vyzerá hrozne mätúco a chaoticky. No po rozložení plátov s dielikmi skladačky na stôl sa začne logika prinavracať. Keďže ide o malú mierku ide o naozaj drobné diely. No nezaznamenal som žiadne výrazné nedostatky formy a kvalitne spracovanie ma veľmi potešilo. U Revell by som povedal, že vždy ide o dobrú kvalitu i keď nie úplne špičkovú oproti iným cenovo drahším konkurentom.

Čo sa týka detailov pre kokpit, veľa nečakajte a to isté sa týka i exteriéru a hlavne podvozku. Len to najnutnejšie. Taktiež ryhovanie detailov mi pôsobilo plytké a miestami zanikalo. Plat samotný je veľmi flexibilný, no naozaj si treba dávať pri oddeľovaní dielu, aby neprišlo k zlomeniu súčasti dielu.


UŽ STE SA ZAREGISTROVALI NA ODBER NOVINIEK??

Môžete tak urobiť TU, alebo na stránke KONTAKTY.


Pri detailoch ešte ostanem chvíľu. Všimol som si, že na kolieskach a i drobných dielov bude mať začínajúci modelár troška problém s opracovaním. Nachádzajú sa tu drobné prebytky materiálu, ktoré by pri finalizovaní modelu naozaj pôsobili zle. Treba mať naozaj viac trpezlivosti. Na druhú stranu, ma potešila rozmanitá výzbroj i prídavné nádrže na palivo. Zvoliť si výzbroj bude pre modelára veľmi zaujímavé.

Obtlačky vo farbách USAF 64th Aggressor Sq, z roku 1985 sú dobre čitateľné a výrazné a pri osádzaní by nemal byť s nimi žiaden veľký problém, snáď len s ich rozmerom.

Návod je úhľadný, dobre i graficky znázornený presný postup uľahčí prácu. Znova bude platiť pravidlo, nikam sa neponáhľať.

Článok si môžete stiahnuť voformáte PDF.

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s