1/43 Renault RODEO 1971

No ako som sa dal napáliť. Pôvodne som si myslel, že ide o „vozidielko“ z filmu Policajt zo Saint-Tropez, kde sa herecký mistr Louis de Funès preháňal popri pláži keď naháňal mimozemšťanov, no mýlil som sa. Moja chyba za desať “Evri”. Pôvodne vozidielko vôbec nebol Renault, ale Citroën Méhari z roku 1968. Ale nakoniec to dopadlo veľmi dobre. Rodeo nakoniec rozšírilo moju zbierku vozidiel zo 70. rokov a veľmi sa teším jeho spoločnosti v zbierke. Len ma troška mätie výrobca Universal Hobbies Made In China? Vôbec nejde o známu vysoko cenenú značku modelov z Francúzska, len meno je zhodné. No kvalitou sa približuje k De Agostiny. Ale poďme sa už pozrieť na samotný model, má čo ponúknuť.

Mám ho z druhej ruky, i preto som model radšej nefotil kompletne v krabičke, ktorá už svoje zrejme zažila. Nechcem ani tvrdiť, že model je bez chyby, ale naozaj nezvyčajný a tým prekonáva mnohé kvalitnejšie modely. Tak poďme na to. Lak je chybový, miestami ako je predná kapota je vidieť nízka hrúbka laku, a taktiež pigment sa mi zdal troška svetlý. No inak celkom pekne ladí model spolu s farebnými doplnkami ako sú kľučky dvier, či pánty a kovanie zadného čela korby. Mimochodom na tej si zgustnete ak budete mať niekedy tento model v zbierke. Potisky ako napríklad nápis RODEO sú pomerne dobre čitateľné i voľným okom. Nie sú ani roztrhané, ani nesplývajú. Množstvo doplnkov ako napríklad vsadené predné i zadné svetlá, či stierače na prednom skle pekne dolaďujú model. Sú bez kazov a presne usadené. To už nemôžem povedať o spätnom zrkadielku, ktoré nesie i známky lepidla z montáže a tiež i zlé opracovanie dielu.


UŽ STE SA ZAREGISTROVALI NA ODBER NOVINIEK??

Môžete tak urobiť TU, alebo na stránke KONTAKTY.


Línie autíčka aspoň podľa odsledovania z fotiek na internete sú pomerne dobré. Pochváliť by som chcel ešte raz zadné čelo korby, no taktiež bočné dvere, ktoré akoby vraveli „skús nás otvoriť“. Bohužiaľ, „pántiky“ držia pevne. Troška zle osadený prední nárazník dojem až tak nekazí a upriamujem pohľad do kokpitu modelu.

Prevažne béžová farba interiéru s dobrých ryhovaním detailov korby i obkladu dvier ma veľmi potešila. Ešte viac ma však potešilo dobre vypracovaný detail kovových trubiek, ktoré podpierajú sedadlá jazdca a spolu jazdca. Naozaj krásny detail. Palubovka v čiernej farbe s volantom na ktorom pekne svieti logo Renault má množstvo detailov a čo ma asi najviac potešilo i palubné spätné zrkadlo má lesklú zrkadlovú plochu. Taktiež priehradky na palubnej doske veľmi výrazne pomohli k autentickosti modelu. Dávam palec hore.

Podvozok. Hm… tak tu som sa najmä tešil kolesám z gumy i diskom, ktoré perfektne ladia do doby 70. rokov. Taktiež univerzálny dezén pre jazdu na pevnom i nespevnenom povrchu dokonale pasujú na toto „vozítko“. Drobný úsmev na tvári sa v podstate niesol celú dobu prípravy recenzie na tento model. Podvozok nám ešte ponúka strohý pohľad na výfuk, mimochodom vkladaný detail. A viac menej už len náznak plechového podvozku bez ďalších iných detailov. Bohužiaľ, neviem porovnať s reálnou predlohou.

Suma sumárum. Stále sa usmievam. Model je naozaj nezvyčajný a tým aj pomerne víťazí nad bežnými modelmi. I jeho drobné chyby dokonca opomeniem a znova budem prízvukovať, že som skôr na tie netradičné modely. Čiže za mňa má Renault palec hore.

Článok si môžete stiahnuť voformáte PDF.

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s