Nissan Laurel 2000 SGX & Sakura Sprinter

Druhá generácia Nissanu Laurel bola vyrábaná v rokoch 1972-1977. Vyrábala sa vo verziách štvor-dverového sedanu a coupé. To ešte boli časy, keď slovo coupé znamenalo dvoje dvere a klesajúcu zadnú časť, prípadne dlhú kapotu. Coupé verzia bola v japonsku tiež známa ako Butaketsu, čo znamená „prasací zadok“. Bolo to kvôli veľkým zadným panelom a svetlám zakomponovaným do nárazníka. Prídavok SGX znamenal nezávislé zavesenie zadnej nápravy, radový 6 valec a 5 stupňovú manuálnu prevodovku. Dokonca vznikla aj elektrická verzia s elektromotorom o výkone 16 kW, ktorý rozhýbal auto až na 85km/h, poskytoval dojazd 65km.

Hot Wheels pri druhej kombinácii zvolil tému japonského výrobcu automobilových dielov GReddy. Firma sa špecializuje na výkonové tuningové diely pre japonské a americké automobily. Ich portfólio zahŕňa výfukové systémy, turbo kity, elektroniku či rôzne doplnky. Pri tomto prevedení musím vychváliť aj obal ktorý sa mne osobne veľmi páči. Vidíme, že modely sú na pretekárskej dráhe a v pozadí sa týči Fudžisan, jeden zo symbolov Japonska. Pretekársky okruh bol pravdepodobne inšpirovaný známou traťou Fuji Speedway na ktorom sa jazdila aj F1.

Na prvý pohľad vyzerá model Nissanu dobre. A možno aj na druhý. Ale keď si ho človek poriadne obzrie tak nájde nedostatky. Prechod medzi vekom kufra a zadným nárazníkom je kostrbatý, neviem či je to zlá forma, alebo len stečený lak ale vyzerá to divne. Lízatko pod predným nárazníkom vyzerá ako keby už drhlo asfalt veľmi dlho. Trojfarebný pás je na prednom a zadnom konci nedotiahnutý dokonale. Kolieska mi prídu že až moc vystupujú z blatníkov a vyzerá to dosť divne. A čo spätné zrkadlá? Tie tu nemáme vôbec, pritom by na tých predných blatníkoch vyzerali tak sexy, hlavne že na obrázku ich auto má. Model sa mi ako celok páči a som rád že ho mám. Vyfarbené predné aj zadné svetlá. Naznačenie chrómovaných doplnkov v podobe prednej masky, lemovania okien či kľučiek vyzerá tiež dobre. Podvozok je na tomto modely jeden z tých lepších od Hot Wheels. Vidíme prevodovku, kompletne celý výfuk,  zavesenie náprav či rezervné koleso. Biela farba tiež autu pristane. Každopádne sa mi tento model páči viac ako z GULF série ale menej ako z Japan Historics 2.

Pri nákladných autách ma trošku mrzí že Hot Wheels išiel vlastnou cestou a nie cestou reálnych predlôh. Sakura je v Japonsku označenie pre čerešňu a hlavne pre jej kvet, ktorý je japonským národným symbolom. Nákladiak je síce vymyslený, ale zvládli to podľa mňa na jednotku, je z neho cítiť japonský dizajn, čo je dobre. Čo sa týka detailov, tak model má tiež svoje nedostatky. Chrómovaná časť vyzerá na niektorých miestach ako ošúpaná, pri pravom prednom svetle dokonca vyzerá akoby sa mala každú chvíľu odlúpnuť. Lišty pod predným oknom sú na pravej strane sú nastriekané presne, zatiaľ čo na ľavej sú trochu mimo. Sú to opäť ale len detaily ktoré človek nájde až pri podrobnom skúmaní. Možno čo je trochu viac vidno, sú zadné otvárateľné dvere, ktoré majú trochu odtieň do žlta oproti zvyšku korby. Na detailoch si ale dali záležať aj tu,. Vidíme že zadné svetlá majú smerovky, obrysovky aj cúvačky. V prednej časti vidíme stierače pod oknom, pozičné svetlá na streche, predné svetlá či smerovky. Takisto dookola nitovaná korba či zámok dverí sú pekné detaily.

To že som dal pomerne dosť kritiky neznamená že sa mi tie modely nepáčia. Páčia sa mi, len, nie sú v mojich očiach dokonalé.

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s