DACIA DUSTER ANDROS RACING

Prvé predstavenie nového modelu Dacia Duster sa konalo 8.decembra 2009 a po drobných faceliftových i pohonných úpravách sa vyrába až do dnes. Základom poslúžil podvozok od Nissan a z toho ťaží, tento cenovo dostupný model SUV svoje prednosti  mimo spevnených ciest. Najvýkonnejším motorom o objeme 1,2 je benzínový motor o celkovom výkone 92kW. Tento motor spĺňa i normy o emisiách EURO VI. Nie je žiadnym tajomstvom, že tento motor pochádza taktiež od Nissanu. Zamerajme sa však na model autíčka od MAJORETTE ktoré som si dnes pre vás pripravil, a je sa na čo tešiť.

Alain Prost v roku 2011 triumfoval v závodoch Trophée Andros

Model DACIA Duster v závodných farbách Francúzskeho importéra DACIA pôsobí naozaj zaujímavo. Naviac som bol zvedavý, ako je zvykom u MAJORETTE, ktorá časť autíčka bude pohyblivá. V tom to prípade je to zadná kapota. Má to však jednu chybu. Model sa od závodného automobilu líši hneď na prvý pohľad. Reálna predloha má nižšie posadený podvozok, rozšírené nápravy, k tomu sú prispôsobené i lemy blatníkov a samozrejme i závodná klietka. A pod prednou kapotou motor nehľadajte. Ten je umiestnený pred zadnou nápravou. Posledná špecialita reálneho závodného auta je natáčanie všetkých štyroch kolies. V skratke povedané, MAJORETTE si to veľmi uľahčilo, ale na druhú stranu niet sa čo čudovať.

No poďme sa pozrieť bližšie na model. Laková úprava trpí nedostatkom pigmentu farby. V ostrých uhloch a na hranách stráca lak dostatočné krytie. Naopak potisk je na slušnej úrovni a je dobre čitateľný, bez známok poškodenia (trhania). Až na jednu výnimku. Samotné logo DACIA na maske chladiča je „odfláknuté“. Zaniká pod hrubou vrstvou farby. Presklenie kabíny je oproti modelom HW, alebo MBX na lepšej úrovni. Je číre a bez známok  poškodenia. Naviac na prednom čelnom skle výrobca priznal i jeden pár stieračov. Palec hore. Ryhované detaily sú dostatočné a pomerne ostré čo beriem ako plus.

Interiér kabíny je v civilnej úprave ako som už spomenul. Absentuje tu závodné vystuženie kabíny i motor pred zadnou nápravou. Musíme si teda vystačiť s klasickou verziou, ale i tá nám má čo ponúknuť. Volant je pekne opracovaný, rozhodne na lepšej úrovni ako HW alebo MBX. Taktiež palubná doska je pomerne slušne vypracovaná do detailov a to isté platí i o sedadlách. Tie majú pekne vyvedené detaily podľa reálnych sedadiel.

Podvozok je osadený chrómovými diskami na širokých kolieskach s dezénom po krajoch i z vnútornej strany. Detaily podvozku sú plytké, ale na druhú stranu realistickejšie znázornené. Taktiež malé potešenie nájdete na zadnom nárazníku, Je tu osadené ťažné zariadenie, výhoda pre tých čo doma majú nejaký vozík v mierke 1/64.

Autíčko je rozhodne sexi a považujem za nutný doplnok zbierky, každého „šesťdesiat štvorkára“ i nadšenca do závodných autíčok. Troška som sa trápil s otváraním zadnej kapoty, išlo to pomerne tuho, no po niekoľký ráz už sa pánty vybehali. Model hodnotím celkovo ako dobrý s príjemným pocitom na vzhľad a chválim MAJORETTE i keď si svoju úlohu značne uľahčili, ako dobre odvedenú prácu.

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s