Porsche 356 Speedster & VW T1 PICKUP

Text a Foto: M.Bagi

Na prvý pohľad sa môže zdať že tieto autá nemajú nič spoločné. No keď si človek o nich niečo naštuduje, zistí, že sú to fakticky súrodenci so spoločným predkom. Oba vyrástli na podvozku VW Beetle, oba používajú vzduchom chladený boxer motor umiestnený za zadnou nápravou a nepochybne sú to legendy automobilového sveta, ktoré ho pomohli sformovať do dnešnej podoby.

V roku 2018 Hot Wheels uviedlo na trh novú zberateľskú sériu Team Transport. Séria je veľmi vydarená. U zberateľov, ale aj u obyčajných ľudí zožala nemalý úspech. Séria zaujme už obalom a kartami.  My sa pozrieme na číslo 1 z tejto série.

Modely sú vyhotovené v prevedení Urban Outlaw. Značka je známa hlavne medzi úpravcami áut, prípadne medzi ľuďmi ktorí sa o to zaujímajú a vedia kto je Magnus Walker. Jedná sa o módneho návrhára, zberateľa a úpravcu starých Porsche, takže výber prevedenia je „trefou“ do čierneho.

Základné strieborné lakovanie s bielym kontrastom a červeno-bielymi doplnkami vyzerá dobre. Biela farba je lakovaná na hrubšiu vrstvu ale v celku to vôbec nevadí keďže na Porsche je to len veko motora a kapota. Čo sa týka VW tak do biela je lakovaná strecha a ikonické predné čelo.

Tieto zberateľské modely od HW sa vyznačujú lepším spracovaním ako obyčajné a gumovými kolieskami. VW má pekne spracované predné logo značky, predné svetlá aj smerovky, či dokonca aj kľučky na dverách. Na prednom čele trošku ušiel lak aj mimo ale v celkovom dôsledku to až tak nevadí. Rampa je vyberateľná, posúvateľná a v zadnej polohe sklopná aby Porsche mohlo na ňu vyjsť. Čierny stred kolies so strieborným lemom sedí k lakovaniu parádne.

Porsche 356 je ikona bez ktorej by nevznikla ani 911tka a má právo byť zaradená medzi legendy. V prevedení Urban Outlaw s červeným interiérom to autíčku pristane. Detaily ako predné svetlá a pod nimi smerovky, či svetlá na opačnom konci, medzi ktorými je dokonca poznávacia značka s čiernym podkladom a žltým nápisom 356 MAG, sú pekným a vydareným doplnkom. Návrhári mysleli na detaily a je to vidieť aj na nárazníkoch ktoré sú zapracované v podvozku, či vetracím otvorom na veku motora ktoré nie je lakované. Modrý a červený pás tiež modelom pristanú a keď je Porsche naložené na VW, tak pás ide pekne z prednej časti VW až do zadnej časti Porsche.

Podvozok by som označil za priemerný, na oboch modeloch je vyobrazený motor, rozvodovka či výfuky v zadnej časti. V prednej časti vidíme nejaké náznaky prednej nápravy.

Modely sú za mňa celkovo vydarené a som rád že ich mám. Postupne sa pozrieme na všetky z tejto série.

Článok si môžete stiahnuťvoformáte PDF.

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s