PIERCE VELOCITY FIRE TRUCK

Dnes som si pre vás opäť pripravil vcelku zaujímavú novinku od MATCHBOX (MTX) a to rovno nabúchaný angličák detailmi. Ide o požiarne auto Pierce používane požiarnymi útvarmi v USA. jeho celý názov je PIERCE® VELOCITY® AERAL PLATFORM FIRE TRUCK. Jeho reálnou predlohou je model VELOCITY dodávaný už od roku 2006 v nezmenenej podobe do dnešných dní. Reálny výkon je až 600 konských síl a pojme až šesť člennú posádku vrátane výstroje i vybavenia, na základe od prevedenia kabíny.

Množstvo detailov nielen samotnej karosérie, ale i požiarnického vybavenia na autíčku je naozaj rozmanité a pomerne dobre všetko zvýraznené. Azda len pár šikovných rúk by vedelo tento model ešte zvýrazniť a oživiť. Nielen svojím rozmerom a váhou, ale i kvalitou spracovania ma Velocity prekvapil. Každému detailu sa vo výrobe povenovali s dostatočnou precíznosťou zvyknutou u MTX. Nič prehnané, ale ani zanedbané. Lakovanie je na dobrej úrovni a dostatočne prekrýva ostré hrany. Taktiež farebné doplnky, mám namysli potisk nie sú chybové a dobre sú zreteľné. Za povšimnutie stojí zmienka o nápisoch na kabíne vozidla. Vyzerá to, ako keby boli písma vyrazené priamo do plechu z negatívnej strany a pôsobia tak trojrozmerne. Je to len spôsobené nosičom potisku, ktorí má väčšiu hrúbku oproti klasickým potiskom. Vcelku zaujímavý ťah od MTX. Plastové doplnky ako sústava ventilov po bokoch, predný hlboký nárazník i zadné “chrómové” čelo vozidla sú tiež v dobrej kvalite a pôsobia vierohodne. Výsuvné rameno s košom pre obsluhu je z plastu, a nie len, že sa otáča v 360 uhle, ale je i výsuvné na dvoj násobnú dĺžku. Prvé čo sa mi podarilo, tak uraziť kôš, ale už je na svojom mieste, stačilo ho opäť iba zacvaknúť.

Podvozok už je troška ochudobnená súčasť low end autíčok, ale na to sme už zvyknutý po väčšinou, no i tak nám Velocity ponúka nie málo detailov. Kolesá majú z vonkajšej strany dezén pneumatík, no čo ma najviac zaujalo, tak tmavočervená, až bordová farba diskov. S kombináciou čierneho materiálu to vyzerá ako patina, respektíve efekt zamastenia diskov, alebo používania. Možno nepôsobí model na prvý pohľad atraktívne, chvíľu som sa na neho musel pozerať, ale po vybalení z blistra som začal nachádzať krásy tohto autíčka. A pre zberateľov zaťažených na pohotovostné autá, iba môžem vrelo odkázať, neváhajte a kúpte si Velocity

Technické parametre:
Dĺžka: 113mm
Šírka: 28mm
Výška: 38mm
Kat.označenie: FWD48-JA10
Rok výroby: 2018

Článok si môžete stiahnuť voformáte PDF.

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s