ROAD SCRAPER INC

HOME – MATCHBOX – CONSTRUCTION SCRAPER – SCRAPER 2018

ROAD SCRAPER INC CONSTRUCTION
ROAD SCRAPER INC CONSTRUCTION

“Úžasným kúskom je tento Scraper” som si v duchu povedal, keď som ho vybral z poličky plnej modelov v hračkárstve. Matchbox produkuje niekedy kúsky s reálnou predlohou, ale u Scrapera som si istý nebol a mýlil som sa. Jeho predlohou sú stavebné stroje CAT z 80. rokov. Áno má reálny základ a ja sa teším, že mi prischol do zbierky. No poďme sa bližšie pozrieť na túto hračku, čo nám ponúka. A verte, že málo toho nie je.

Jeho hlavnou devízou je rozmer. Naozaj bude medzi vašimi 64kami vynikat rozmerom. Veď i cena modelu bola asi štvornásobne vyššia ako u bežného modelu sérei MTX alebo HW. Model pochádza zo série MBX CONSTRUCTION. Ďaľším prvkom čo zaujme, je funkčný “Královský” kĺb a samozrejme i váha.

Použitá farebná kombinácia INC CONSTRUCTION ma už zaujala i pri iných modeloch MTX ako bol napríklad traktor CROPMASTER. Farby sú sýte a nikde nevykazujú známky nedostreku. Pri žltej farbe na kabíne však troška poznať preriedenú farbu na ostrých hranách, kde stekala. Potisk a farebné doplnky sú na slušnej úrovni a dobre zreteľné. Okrem pohyblivého kĺbu a kolies je na korbe pre zeminu pohyblivá radlica. Rýhovanie detailov je tiež na dobrej úrovni, no samotný pohľad do kabíny nám už veľa detailov neponúka. To isté platí i podvozku, ten však bude i vreále asi dosť skúpi na akékoľvek detaily. Okrem popiskov a naznaku ochranného “brnenia” podvozku naozaj veľa detailov nenájdete.

Suma sumárum. Stavebný stroj týchto rozmerov príjemne oživil moju zbierku malých superšportov a klasických automobilov. Každému odporúčam model, do zbierky. Ja som troška premazal kĺb, aby sa lepšie pohyboval a pomohlo to.

Technické parametre:
Dĺžka: 107mm
Šírka: 31mm
Výška: 35mm
Kat.označenie: GBK03-JA10
Rok výroby: 2018

Článok si môžete stiahnuť fo formáte PDF.

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s