NASA S.E.V. / CHARIOT

Po mnohých úvahách som sa rozhodol vrátiť k mojej zábave od ktorej ma bohužiaľ odviedli pracovné zmeny v mojom živote. Teraz už je všetko tak ako má byť a Jaguár ma víta každý deň s otvorenou náručou. Pre dnešný článok som si zvolil troška netradičný o to zaujímavejší model z dielne MBX. A narovinu, MBX začína pekne válcovať klasiku menom Hot Wheels… teda je to len môj osobný názor i keď obe značky pochádzajú z jednej dielne uja Matella.

Vozidielko má reálnu predlohu v podobe vesmírneho automobilu pre misie na Mars, ktoré NASA plánuje uskutočniť v nasledujúcich 20 rokoch. Jeho testovanie ste mohli vidieť i v známom programe TopGear. Ja som sa však zameral na jeho prevedenie a kvalitu spracovania od MATCHBOX.

Na prvý i druhý pohľad je vesmírny modul v dobrej kvalite ktorú ponúka MTX i HW bežne na pultoch. Podvozok autíčka je plastový s detailmi korby určenej an prevoz dôležitých súčastí výpravy na Mars. Vrchná časť, celobielej kabíny s modrým presklením je kovová. Samotným plastovým výliskom niet čo ani vytknúť a taktiež ani kovovému výlisku. Problé nastane až pri samotnom bielom laku, ktorí nedokázal dobre zakryť ostre uhly a špáry. Naopak detailov nám externá časť kabíny ponúka pomerne veľa a spolu s veľkými mordými sklami kabíny pôsobí naozaj reálne. Potisky ako je logo NASA, či USA vlajka sú na dobrej úrovni. Možno príjemným spestrením modelu by boli i dvaja astronauti i keď by cena modelu bola vyžšia, stálo by to za to. Interiér kabíny i keď pomerne dobre viditeľný, veľa detailov neponúka a to i vrátane sedadiel, ktoré tam v reále sú.

Mne osobne modelík príde veľmi atraktívny a možno i preto, že sa nemusí nikdy dostať na Mars. No jeho reálna predloha funguje, jazdí a preto má cenu i pre mňa. Hodnotím modul ako vydarený a mal by byť súčasťou zbierky každého z vás.

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s